Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Stracił prawo jazdy za 105 km/h w terenie zabudowanym

Przez   /   30/04/2018  /   No Comments

Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów, licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. Niestety widząc tragiczne skutki zdarzeń drogowych często potwierdza się powiedzenie, że pośpiech jest złym doradcą. W pierwszy dzień majowego weekendu legniccy policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości na terenie zabudowany o 55 km/h.

Pomimo nawołujących apeli do rozsądnej, bezpiecznej jazdy oraz wzmożonej akcji policyjnej w majowy weekend, jest wielu kierowców, którzy za nic mają przepisy i odpowiedzialność za siebie, czy też innych uczestników ruchu drogowego. Niestety widząc tragiczne skutki wypadków drogowych często potwierdza się powiedzenie, że pośpiech jest złym doradzą. W pierwszy dzień majowego weekendu policjanci ruchu drogowego egzekwowali od kierujących w różnych częściach miasta i powiatu przepisów dotyczących ograniczeń prędkości.

Rekordzistą w przekroczeniu prędkości okazał się być mieszkaniec powiatu polkowickiego, który został zatrzymany do kontroli w Legnicy na ulicy Jaworzyńskiej. Kierujący pojazdem marki renault jechał z prędkością 105 km/h w obszarze zabudowanym przy ograniczeniu do 50 km/h. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy oraz został ukarany mandatem karnym i 10 pkt karnymi.

Przypomnijmy, że za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h spowoduje nałożenie na kierowcę 400-500 zł mandatu, 10 punktów karnych i zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem (nawet nie popełniając wykroczenia) policjanci nałożą na niego kolejny mandat, a okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeżeli i to nie pomoże i kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas oprócz mandatu policjanci sporządzą dokumentację, na podstawie której organ wydający prawo jazdy cofnie temu kierowcy uprawnienia do kierowania. Kolejne zatrzymanie za kierownicą oznaczać już będzie popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą dwóch lat więzienia.

Źródło: Policja Legnca

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 803 dni temu dnia 30/04/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 30, 2018 @ 12:56 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Prezydent apeluje o szeroki udział w wyborach

W niedzielę wybory. Prezydent Legnicy apeluje o frekwencję

Read More →