basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Jaworzyńska będzie kosztować 60 mln zł

Przez   /   28/06/2012  /   No Comments

Fot. Małgorzata Banaszkiewicz (UM Legnica)

Prezydent Legnicy ujawnił najważniejsze inwestycje drogowe Legnicy. Remont Jaworzyńskiej ma ruszyć już w 2013 roku, Drogi Zbiorczej Południowej w ciągu dwóch lat.

 

Remont Jaworzyńskiej od skrzyżowania z ul. Skarbka do zjazdu na obwodnicę (2,3 km długości) ma kosztować ok. 60 mln zł. Powodem tak wysokich kosztów są potężne, głęboko osadzone pod jezdnią sieci. W ramach inwestycji zostaną przebudowane chodniki, zbudowane ścieżki rowerowe (5 km), postawionych 180 słupów oswietleniowych, 8 zatok autobusowych i pięć małych rond. Jaworzyńska to zadanie priorytetowe i jest szansa, że rozpocznie się już w przyszłym roku. W tym zostanie przygotowana dokumentacja.

Dokumentację ma już odcinek Drogi Zbiorczej Południowej od ul. Grabskiego do al. Rzeczypospolitej (1,6 km) wraz z trzecim mostem nad Kaczawą. Oprócz nowego mostu będą też cztery, niewielkie przeprawy przez Młynówkę, ścieżki rowerowe (3,2 km), chodniki, pięć zatok autobusowych i aż 500 miejsc parkingowych, głównie przy obu brzegach mostu. Ten od strony parku będzie służył także kibicom piłkarskim. Koszt calego zadania to 98 mln zł.

Trzecie zadanie inwestystycyjne to przebudowa drog wzdłuż tzw. pól ryżowych przy ul. Jaworzyńskiej, które miasto przekazało dla inwestorów Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. To jedyne zadanie, którego dokumentacja dostała wsparcie funduszy zewnętrznych – Skarbu Państwa. O dofinansowanie Jaworzyńskiej i Drogi Zbiorczej Południowej miasto będzie się starało zarówno z pieniędzy unijnych jak i budżetu państwa.

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

night-423013_1280

Legnica, Głogów i Polkowice wspólnie wymienią oświetlenie

Read More →