helios
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Jawor już się cieszy ze Święta Niepodległości

Przez   /   07/11/2019  /   1 Comment

Biało-czerwono, patriotycznie, sportowo i na słodko, tak Jaworzanie będą obchodzić 11 listopada w ramach 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz Dzień Patrona Miasta – św. Marcina. – Przygotowany program artystyczny, pokaz historyczny i zawody sportowe sprawią, że będziemy cieszyli się wspólnie z mieszkańcami z Niepodległości oraz czuli dumę z bycia Polakami. Zapraszam wszystkich do radosnego świętowania – Leszek Światkowski Naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej UM Jawor.


Przed głównymi uroczystościami, wspólne świętowanie w Jaworze rozpoczęło się już… 4 listopada od zajęć edukacyjnych dla szkół i przedszkoli w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy Placu Seniora i przy ul. Moniuszki. 6 listopada Jaworski Ośrodek Kultury zorganizował wspólne robienie biało-czerwonych kotylionów. W czwartek 7 listopada Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie z Panią Danutą Danielewicz pod hasłem „Poezją i pędzlem zapisane. Mała codzienność w ojczyźnie”.


8 listopada będzie dniem, który upłynie na sportowo. Zapraszamy na dwa turnieje „O Marcinkowy Rogal”: piłki nożnej chłopców jaworskich szkół podstawowych w SP 2 i turniej piłki siatkowej szkół podstawowych w SP 1.
9 listopada odbędą się Strzeleckie Zawody Niepodległościowe o Puchar Burmistrza Miasta Jawora na strzelnicy w Grzegorzowie oraz Turniej Szachowy o kosz rogali świętomarcińskich.
11 listopada zapraszamy na mszę świętą w intencji Ojczyzny i mieszkańców miasta Jawora w Kościele św. Marcina oraz na jaworski Rynek do wspólnego złożenia wiązanek kwiatów pod pomnikiem 1000-lecia Państwa Polskiego. Po mszy świętej patron miasta św. Marcin na koniu oraz marszałek Piłsudski zaprowadzą gości na występ artystyczno-historyczny. Będzie można spróbować pysznych rogali świętomarcińskich oraz przysmaku z gęsi.


Muzeum Regionalne w Jaworze zaprasza tego dnia na wystawę pn. „Lwów. Perła Niepodległej Polski / Widokówki i odznaczenia” z kolekcji Pana Zdzisława Piwko.
Miłośników sportu zapraszamy do udziału w „Biegu do wolności” na dystansie 1111 metrów na stadionie na osiedlu Przyrzecze.
Podczas uroczystej akademii w jaworskim teatrze poznamy nowego Honorowego Obywatela Miasta Jawora oraz laureatów Nagrody Miasta Jawora. Będzie także uczestniczyć w wyjątkowym koncercie artystki światowej sławy, na stałe mieszkającej w Kanadzie – Pani Margaret Maye.
- Dodatkowo w dn. 12 i 14 listopada Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie poetyckie dla dorosłych, poświęcone poezji i pieśni niepodległościowej oraz na „Patriotyczne karaoke”


Biało-czerwona flaga, godło z białym orłem w koronie i hymn „Mazurek Dąbrowskiego” to symbole, które jednoczą nas Polaków w kraju i na świecie. Niepodległość, tak ciężko wywalczona, nie raz zagrożona i okupiona ofiarami wielu bohaterów, którzy oddawali swoje życie w jej obronie, jest najcenniejszą wartością dla nas wszystkich. W tym szczególnym dniu chcemy pięknie, radośnie i razem z mieszkańcami uczcić to wyjątkowe wydarzenie, które dla Jawora jest podwójną okazją do świętowania. To właśnie święty Marcin z Tours, patron naszego miasta, pokazuje nam, że warto dzielić się dobrocią z innymi. Takie wartości jak pokój, wolność, niepodległość, miłość do Ojczyzny, tradycji narodowych i biało-czerwonych barw, niech towarzyszą nam nie tylko od święta, ale również w codziennym życiu.

Źródło: Urząd Miasta w Jaworze

FOT. URZĄD MIASTA W JAWORZE

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. Ex pisze:

    Ależ en i kalka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Uchwała o wygaśnięciu mandatu wójt jest nieważna

Read More →