Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Jacek Żakowski zgłasza pomysł na spektakl w Legnicy

Przez   /   22/05/2020  /   1 Comment

Podczas porannego przeglądu prasy w radiu TOK FM Jacek Żakowski mówił o przesłuchaniu dyrektora Trójki i prezes Polskiego Radia przed Senacką Komisją Kultury i Środków Przekazu: “To było coś, duża szekspirowska historia, właściwie można by przenieść na scenę jakiegoś teatru, na przykład w Legnicy”.

Jacek Żakowski zachęcał słuchaczy do poszukania w internecie i obejrzenia zapisu ze środowego posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu Senatu, poświęconego sytuacji w Programie 3 Polskiego Radia po aferze z piosenką Kazika “Twój ból jest większy niż mój”.

20 maja senatorowie spotkali się z prezes Polskiego Radia Agnieszką Kamińską, dyrektorem Trójki Tomaszem Kowalczewskim oraz byłymi i obecnymi dziennikarzami stacji.

“Fantastyczny radiowy duet, Pani Harpia i Pan Gnida, przed opinią publiczną na oczach wszystkich na golasa kompletnie” – ironizował po obejrzeniu tego spotkania w TOK FM Jacek Żakowski. Zachęcał, żeby “zobaczyć, na czym polega łatwość wprowadzenia autorytarnego systemu, który można oprzeć na tych dwóch grupach: na bezwzględnych karierowiczach bezwzględnie oddanych systemowi i gniadach, gotowych zrobić wszystko, ze wstydem, z zakłopotaniem, ale jednak. To było coś. Duża szekspirowska historia, właściwie można by (ją) przenieść na scenę jakiegoś teatru, na przykład w Legnicy”.

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy na początku “dobrej zmiany” odważył się na zrobienie spektaklu w bardzo bezpośredni, publicystyczny sposób odnoszącego się do  bieżącej polityki.  “Hymn narodowy” Przemysława Wojcieszka z Jarosławem Kaczyńskim wychodzącym jak robal z worka na zwłoki po swym bracie i z Macierewiczem onanizującym się przy dźwiękach z kokpitu Tupolewa był jednym z największych hitów w historii legnickiej sceny. Bilety na wyklęty przez władzę spektakl sprzedawały się jak świeże bułeczki. Może jest więc szansa na ciąg dalszy, z Kazikiem śpiewającym o tym, że Jarosław Kaczyński jak zły duch przekracza bramy zamkniętych z powodu pandemii cmentarzy.

FOT. KAROL BUDREWICZ (zdjęcie ze spektaklu “Hymn narodowy” Przemysława Wojcieszka)

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 13 dni temu dnia 22/05/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 22, 2020 @ 12:59 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. lustrator pisze:

    najgorsze jest to ze juz sie nie chce sluchac tych gnid i harpi nawet jako golych. To jest wszedzie ,rozbrzmiewa co dzien.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

69438222_2715452898506511_2776839061447376896_o

Robert Obaz apeluje do premiera o otwarcie granic

Read More →