Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Przetwarzanie odpadów w Ulesiu nie jest możliwe

Przez   /   02/12/2021  /   No Comments

- Proszę być spokojnym – mówi wójt Miłkowic Dawid Stachura mieszkańcom zaniepokojonym planami społki Corpfin, która zamierza zbudować w Ulesiu zakład przetwarzający bioodpady z gospodarstw domowych na substrat dla biogazowni. Według wójta, nie ma warunków technicznych ani prawnych, by taka inwestycja mogła być zrealizowana. 

Plany spółki Corpfin budzą protesty nie tylko w gminie Miłkowice, ale też w Legnicy, bo działka, na której miałby powstać zakład, leży tuż za granicami miasta. Ludzie boją się smrodu, much, gryzoni. Można spodziewać się też hałasu i zwiększonej emisji spalin związanej z transportami bioodpadów do przetworzenia i gotowego substratu. Wójt Dawid Stachura i Krzysztof Duszkiewicz – zastępca prezydenta Legnicy – spotkali się dziś z przeciwnikami kontrowersyjnej inwestycji, aby przekazać im brzmiący jednoznacznie komunikat, że do budowy zakładu nie dojdzie.

- Z tytułu zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nie można zrealizować tej inwestycji – oznajmił wójt Miłkowic Dawid Stachura. – Kolejną przeszkodą są warunki techniczne do obsługi transportu. Nie ma takiej woli po stronie miasta Legnica i władz gminy Miłkowice, aby tonaż wskazany w raporcie środowiskowym mógł jeździć po miejscowości Ulesie oraz ul. Działkową w Legnicy.

Słowa wójta potwierdził wiceprezydent Legnicy Krzysztof Duszkiewicz.

- Z analizy przeprowadzonej przez Wydział Gospodarki Przestrzennej, Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Legnicy wynika, że taka inwestycja nie jest zgodna z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obowiązującymi w tej części gminy Miłkowice – mówił Krzysztof Duszkiewicz.

Gmina Miłkowice musiała na wniosek inwestora wszcząć procedurę administracyjną w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla planowanej inwestycji. Z wypowiedzi wójta wynika jednak, że decyzja będzie odmowna.

- Tematu, który państwa bulwersuje, już właściwie nie ma – powtarzał Dawid Stachura.

W spotkaniu brało udział ok 150 mieszkańców gminy Miłkowice i Legnicy. Informacja wójta została przyjęta brawami.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sad121 (2)

25 lat więzienia dla ojca, który zabił swoje dziecko

Read More →