Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Ile KGHM wydał na szpitale tymczasowe? Tajemnica firmy

Przez   /   15/02/2021  /   No Comments

Zasłaniając się tajemnicą przedsiębiorstwa, spółka KGHM Polska Miedź odmówiła nam informacji, ile kosztowała budowa i wyposażenie szpitala modułowego w Legnicy oraz dwóch innych szpitali tymczasowych na Dolnym Śląsku. 

W piątek uroczyście otwarto szpital modułowy w Legnicy. To inwestycja zrealizowana na polecenie rządu przez KGHM. Zapytaliśmy rzeczniczkę spółki o nakłady, jakie poniesiono na ten i dwa inne nowe szpitale dla pacjentów z COVID-19, w Lubinie i Wałbrzychu. Chcieliśmy poznać źródła finansowania. Oto odpowiedź przysłana w dzisiejszej poczcie.

KGHM Polska Miedź S.A. jako firma odpowiedzialna społecznie od wielu miesięcy wspiera rząd, szpitale i organizacje pozarządowe w działaniach zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. Szczegółowe informacje i ustalenia dotyczące umów handlowych objęte są tajemnicą przedsiębiorstwa, nie możemy w związku z tym odnosić się do pytań dotyczących kosztów czy innych rozliczeń. Spółka zaangażowała się w organizację szpitali tymczasowych na podstawie decyzji administracyjnej Prezesa Rady Ministrów nakazującej spółce określone działania. (Podstawą takiego polecenia jest art. 11h ust. 3 w zw. z ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. 2020 poz. 374) zgodnie z którym w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, ogłoszonego z powodu COVID-19, oraz w okresie 3 miesięcy po ich odwołaniu Prezes Rady Ministrów może, z własnej inicjatywy, wydawać polecenia obowiązujące w szczególności osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej oraz przedsiębiorców).

Jeszcze raz podkreślamy, że firma na bieżąco reaguje na decyzje rządu, wnioski i potrzeby szpitali, domów opieki społecznej, szkół, jednostek samorządu terytorialnego i innych instytucji publicznych. KGHM poprzez Fundację przekazywał i nadal przekazuje pracownikom służby zdrowia środki i materiały ochrony osobistej, finansuje zakupy sprzętu medycznego dla szpitali zarówno na Dolnym Śląsku, jak i w Polsce. KGHM zaangażował się również w rządową akcję pomocy dla seniorów. Spółka przekazała m.in. paczki żywieniowe oraz środki ochrony dla kilku tysięcy osób starszych z Dolnego Śląska.

Departament Komunikacji

KGHM Polska Miedź S.A.

FOT. KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vaccination-5884513_1920

Legnicki szpital rejestruje kolejne roczniki do szczepień

Read More →