Basia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Nadciąga ciemność. Urząd Miasta w Złotoryi gasi światło

Przez   /   23/09/2022  /   2 Comments

Burmistrz Złotoryi zdecydował o wyłączeniu kilkudziesięciu latarni w mniej uczęszczanych rejonach miasta: za szpitalem, na placu zabaw przy policji, w rejonie zalewu itd. Planowane są kolejne wyłączenia. Premier Mateusz Morawiecki polecił samorządom ograniczenie zużycia energii od 1 października o 10 procent. 

 

Tryb oszczędnościowy premier zapowiedział tydzień temu na konferencji prasowej: „Administracja samorządowa jest zobowiązana do zmniejszenia zużycia prądu o 10 proc. już od najbliższego czasu, nie od 1 stycznia, tylko chcemy, żeby to było od 1 października, ponieważ każda niezużyta megawatogodzina jest oszczędnością polskiej gospodarki, polskich rodzin” – mówił. Obiecał program, który umożliwi wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne. Ale póki co program nie ruszył, a od 1 października trzeba będzie oszczędzać prąd.

Samorządy w pierwszej kolejności tną wydatki na energię tam, gdzie jest to najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Świątecznych iluminacji będzie w Złotoryi mniej niż dotąd.  W pierwszej kolejności ratusz wyłączył na noc latarnie w 7 lokalizacjach: na placu zabaw przy ul. Maluchów, koronie zalewu, siłowni na ul. Władysława Broniewskiego, przy kopalni Aurelię i zejście do niej (ul. Bolesława Chrobrego), wokół stawu przy ul. Wiosennej oraz na drogach rowerowych nad zalewem oraz na ul. Lubelskiej.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2 dni temu dnia 23/09/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 23, 2022 @ 4:15 pm
  • W dziale: wiadomości

2 komentarze

  1. do lustrator pisze:

    Ciemność widzę ciemność.

  2. do lustrator pisze:

    Czarny chleb czarna kawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

justice-2060093_1280

Sąd w Lubinie ukarał 39-latka za live z komendy policji

Read More →