BAZA_WYNOS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Huras rozbudowuje zakład w Nowej Wsi Legnickiej

Przez   /   15/02/2021  /   No Comments

W połowie 2021 r. firma Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych przystąpi do realizacji dużej inwestycji. Budowa nowej hali produkcyjnej pod Legnicą pochłonie blisko 15 mln zł.

Budowa hali o powierzchni 2,3 tys. metrów kwadratowych potrwa 12 miesięcy. To oznacza, że gotowa będzie na przełomie czerwca i lipca 2022 r.

- Oddana do użytku przed blisko trzema laty hala produkcyjna licząca 3 tys. mkw., zrobiła się już dla nas za ciasna. Firma się rozwija, więc potrzebuje więcej przestrzeni. Stąd decyzja o rozbudowie zakładu – mówi Martin Huras, prezes Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych.

- W nowej hali umieszczona zostanie nowa linia produkcyjna. W związku z tym planujemy zwiększyć zatrudnienie o 60 osób. Pierwsze przyjęcia odbędą się jeszcze w 2021 r. W kolejnym roku będziemy kontynuować rekrutację – dodaje prezes Martin Huras.

Budowa hali ruszyć ma na początku lata br., tymczasem z Niemiec do zakładu w Nowej Wsi Legnickiej dotarło już jej wyposażenie. Chodzi o 7 z 12 specjalistycznych maszyn niezbędnych do obróbki metali. Pozostałe 5 kilkutonowych maszyn przyjedzie do Hurasa już w przyszłym roku.

Nowa część zakładu będzie niejako „przyklejona” do obecnej. W projekcie znalazł się m.in. efektowny łącznik biurowy. Zobaczcie zresztą sami wizualizację rozbudowanego zakładu. Warto wspomnieć, że autorem projektu jest legnicka pracownia „Sankon” S.C. Adam i Alicja Santorowscy.

Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych to firma działająca w branży automotive, telekomunikacyjnej i medycznej. Niemiecka spółka funkcjonuje na polskim rynku od 1998 r. Działalność rozpoczęła we Wrocławiu. W 2004 r. przeniosła się jednak do Legnicy. W 2018 r. otworzyła zakład w Nowej Wsi Legnickiej na terenie Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Źródło: Huras

FOT. HURAS

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

118912822_768686397030065_8802458768983328010_n

Sanepid karze Ministerstwo za złamanie lockdawnu

Read More →