schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Huras otworzył nową halę produkcyjną pod Legnicą

Przez   /   11/09/2022  /   No Comments

Nieco ponad rok trwała budowa nowej hali produkcyjno-biurowej firmy Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych w Nowej Wsi Legnickiej, na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja pochłonęła blisko 13 mln zł. Dzięki niej zatrudnienie w Hurasie znajdzie kolejnych kilkadziesiąt osób.

Uroczystość otwarcia hali miała miejsce w sobotę 10 września br. Udział w niej wzięli m.in. prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, starosta legnicki Adam Babuśka, wójt Legnickiego Pola Rafał Plezia, przedstawiciele świata biznesu, polityki, kultury i sportu. List gratulacyjny dla załogi Hurasa przesłała marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a halę poświęcił ksiądz Jan Mateusz Gacek.

- W ciągu ostatnich 30 lat pokonaliśmy wiele kryzysów, z każdego z nich wychodziliśmy silniejsi i odważniejsi. Dokładnie 2,5 roku temu wszyscy z przerażeniem czekaliśmy przed telewizorem na kolejne doniesienia o Covid-19 i jego potencjalnym wpływie na nasze środowisko, działania i przyszłość. Ta inwestycja jest naszą odpowiedzią na pandemiczny kryzys – mówił podczas sobotniej uroczystości Martin Huras, prezes Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych.

- Nowa hala jest szansą na to, żebyśmy mogli pójść do przodu, rozwijać się. Jest gwarancją utrzymania mocnej pozycji na rynku w tych trudnych czasach. Jest dla nas również okazją do nawiązania nowych partnerstw i wdrożenia kolejnych innowacji technicznych – dodał prezes Martin Huras.

- To szczęście mieć na terenie swojej gminy takiego inwestora. Wielu wójtów może nam zazdrościć takiego partnera, jak firma Huras. I nie chodzi tylko o kwestie gospodarcze, również o aspekt społeczny – powiedział Rafał Plezia, wójt Legnickiego Pola.

Do społecznej odpowiedzialności biznesu nawiązał również w swoim wystąpieniu prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski. – Martin Huras i jego współpracowicy są wzorem do naśladowania. To ludzie, którzy potrafią dzielić się z lokalną społecznością. Rozwój firmy to dobra wiadomość również dla Legnicy i naszych mieszkańców – mówił gospodarz Legnicy podczas sobotniej uroczystości.

Budowa nowej hali produkcyjno-biurowej o pow. 2,3 tys. mkw rozpoczęła się latem 2021 r. Inwestycja pochłonęła blisko 13 mln zł. W Hurasie postawiono na legnicką jakość – autorem projektu jest legnicka pracownia „Sankon” S.C. Adam i Alicja Santorowscy, wykonawcą zaś firma MKS-BUD sp. z o.o. z Legnicy. Stanęła ona tuż przy hali o pow. 3 tys. mkw otwartej w 2018 r.

Dzięki nowej inwestycji Huras zwiększy zatrudnienie. Obecnie w firmie pracuje prawie 100 osób. – Szacujemy, że w związku z nową halą zwiększymy zatrudnienie o kilkadziesiąt osób. Rekrutacja trwa już od kilku miesięcy – informuje Marek Zalewski, wiceprezes Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych.

Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych to rodzinna firma działająca w branżach: automotive, telekomunikacyjnej i medycznej. Spółka funkcjonuje na polskim rynku od 1998 r. Działalność rozpoczęła we Wrocławiu. W 2004 r. przeniosła się do Legnicy. W 2018 r. otworzyła swój pierwszy zakład w Nowej Wsi Legnickiej (gmina Legnickie Pole) na terenie Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Maszyny produkowane w Hurasie trafiają m.in. do Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii, Irlandii, Rumunii, Chin, Tajlandii i Singapuru.

Sobotnia uroczystość była okazją do symbolicznej inauguracji sezonu 2022/2023 piłki ręcznej. Firma Huras już od kilku lat jest tytularnym sponsorem pierwszoligowej Siódemki Miedź Huras Legnica. Specjalne statuetki otrzymali sponsorzy i przyjaciele klubu. Legniccy szczypiorniści z logo „Huras” na koszulkach walkę na pierwszoligowych parkietach rozpoczną już 17 września br.

Źródło: Huras

FOT. HURAS

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Śmierć przy Sudeckiej. Koniec procesu Jana F.

Read More →