Galeria_UM
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Heros of Might and Magic III czyli Lewandowski w KGHM

Przez   /   06/05/2021  /   1 Comment

Paweł Lewandowski – były wiceminister kultury, który chciał z filmowcami z Hollywood wysadzać zabytkowy most w Pilichowicach – po cichu wylądował na posadzie w KGHM Polska Miedź S.A. Jest dyrektorem naczelnym do spraw projektów strategicznych. Na stronie jednego z nich – konkursu na grę komputerową – odnalazła go Magdalena Kozioł z Gazety Wyborczej. 

35-letni Paweł Lewanowski jeszcze rok temu główkował nad projektami strategicznymi dla rządu jako wiceminister kultury. Pracował m.in. nad kluczową dla Prawa i Sprawodliwości reformą: repolonizacją mediów. Był też zaangażowany w projekt ściągnięcia do Polski ekipy filmowej z Hollywood z Tomem Cruisem na czele. Uważał, że warto w tym celu pozwolić Amerykanom na wysadzenie mającego 111 lat most w Pilichowicach, gdzie miała zostać nakręcona jedna ze scen “Mission Impossible 7″. “Ja bym się nie fiksował, że to jest zabytek” – mówił w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. Społecznikom zaalarmowanym w porę przez Piotra Rachwalskiego – byłego prezesa Kolei Dolnośląskich – udało się powstrzymać to szaleństwo. W październiku 2020 roku Paweł Lewanowski odszedł z rządu. Zbiegło sie to z połąaczeniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Ministertwem Sportu. “Trochę odpocznę, potem zobaczę, co dalej” – deklarował portalowi Wirtualnemedia.pl.

Okazało się, że dalej jest wysoko płatna posada dyrektora naczelnego w KGHM Polska Miedź S.A. Paweł Lewanowski pojawił się na stronie internetowej Miedź Jam. To wymyślony w KGHM konkurs na stworzenie w 6 dni gry komputerowej o miedzi. Eksminister kultury wysadzania mostu w Pilichowicach jest jednym z jego prelegentów.

Paweł Lewandowski z zawodu jest politologiem i socjologiem. Podobnie jak prezes KGHM Polska Miedź S.A. wywodzi się z Fundacji Republikańskiej. Chętnie zapraszały go media ojca Rydzyka i Tomasza Sakiewicza, gdzie żarliwie krytykował kulturę liberalną. To on zasiadał w kapitule konkursu Ambasador Polski 2020, gdzie Zenka Martyniuka wskazano jako kandydata na Ambasadora Polskiej Kultury a Tomasza Sakiewicza nominowano do finału głosowania na laureata Nagrody Publiczności. Konkurs zamienił się w serię blamaży. Po artykułach w mediach w popłochu zmieniano regulamin, a do dziś KGHM nie ogłosił wszystkich jego laureatów.

W  biogramie Pawła Lewandowskiego organizatorzy konkursu Miedź Jam napisali: “Dyrektor naczelny ds. projektów strategicznych w KGHM Polska Miedź S.A. W KGHM odpowiada za nadzór nad obszarem strategii i sprawami regulacyjnymi. Wcześniej wiceminister kultury odpowiedzialny, m.in. za sektor gier video oraz członek Komitetu ds. cyfryzacji Rady Ministrów. Ulubione gry: Heros of Might and Magic III, seria Command & Conquer oraz Earth 2140.”

Moje trzy grosze. Cudowne moce, które sprawiły, że eksminister wylądował na synekurze w KGHM, podsumował w Gazecie Wyborczej Piotr Rachwalski, były prezes Kolei Dolnośląskich: “To skandal, że ten działacz partii średniego szczebla trafia do tego samego regionu, którego dziedzictwa tak nie szanował.” Na pierwszy rzut oka to trafna uwaga. Po zastanowieniu dopadły mnie jednak wątpliwości, bo – powiedźcie sami – kto nada się na dyrektora do spraw strategicznych międzynarodowego miedziowego holdingu lepiej niż Bohater Miecza i Magii III i zarazem spec od Mission Imposible 7. Swych kompetencji dowiódł. Spróbujcie Wy, cieniasy, zrobić takie czary mary hokus pokus i jak gdyby niby nigdy nic teleportować się do własnego gabinetu w Centrali KGHM w Lubinie. Piotr Kanikowski

FOT. KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. lustrator pisze:

    ale przy tego rodzaju umiejetnosciach jutro…zniknie zostawiajac tylko troszke smrodu.I otwarte okno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

421-89697

Jawor. Osiemnastolatek nie żyje, dwie osoby ranne

Read More →