schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Legniccy harcerze powracają do epoki jaskiniowej

Przez   /   21/09/2022  /   No Comments

Szlachetni Jaskiniowcy. To motyw przewodni Harcerskiego Startu legnickiego Hufca ZHP, który zaplanowano w formie biwaku w Nowej Wsi Legnickiej w dniach 8-9 października br – informuje komendant, hm. Sławomir Waś.

Mimo, że członkowie Hufca podjęli już wiele działań w nowym roku harcerskim, oficjalny start sezonu na harcowanie odbędzie się dopiero w październiku. To dlatego, aby mogły w nim wziąć udział nowe drużyny i gromady Hufca. Jednostki już przygotowują specjalne stroje i piosenkę, a także w ramach zadań przedStartowych rozpoczynają pozyskiwanie darczyńców II edycji Harcerskiej Szlachetnej Paczki z Legnicy i Okolicy, której opis znajduje się na stronie https://zrzutka.pl/a7g2nu

Program biwaku zamieszczony na załączonych grafikach obejmuje m.in. wykonywania świec do oświetlenia jaskini, rozpalanie ogniska bez zapałek, wykonywanie ciastek, chipsów i popcornu z ogniska, pokaz mody jaskiniowej i konstruowanie samochodu Freda Flinstona.

Jeszcze przed biwakiem można przystąpić do drużyn legnickiego Hufca, m.in do nowej gromady zuchowej lub drużyny harcerskiej przy Szkole Podstawowej nr 10 w Legnicy. Otwarci na nowe osoby są także wędrownicy z “GROMU”. To drużyna obronna, której dwoje członków przeszło latem kurs spadochronowy i oddało swoje pierwsze skoki ze spadochronem. Dane kontaktowe na załączonych plakatach i w hufcowym informatorze.

Na terenie Gminy Legnickie Pole harcerze zagoszczą także wiosną podczas Rajdu MARZANNA 2023. Patronat honorowy nad Rajdem zgodził się objąć Wójt Gminy Legnickie Pole pan Rafał Plezia. Wcześniej jednak jednostki wybierają się na zimowisko do Murzasichla koło Zakopanego. To będzie rok harcerski pełen przygód!

hm. Sławomir Waś, komendant Hufca ZHP Legnica

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 366 dni temu dnia 21/09/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 21, 2022 @ 3:30 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

379690090_608338204835650_5668499763490375442_n,klOWfqWibGpC785HlXs

Legnica. Przybywa słońc w Słonecznym Przejściu

Read More →