ZDrowie UM
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Gotówka na komunię? Wybierz mądrze!

Przez   /   28/04/2017  /   2 Comments

Nawet połowa Polaków zdecyduje się na zaciągnięcie pożyczki komunijnej. Jako że przyjęcie w wielu rejonach urasta do rangi miniwesela, zarówno rodzice, jak i goście muszą zaopatrzyć się w spory zastrzyk gotówki. Jeśli więc planujesz zaciągnąć pożyczkę, sprawdź jak dokonać tego rozsądnie. 

Statystyczna polska komunia kosztuje średnio 3000 zł – tyle mniej więcej płacą rodzice organizujący przyjęcie w restauracji. Jednocześnie szacuje się, że Polacy wydadzą na prezenty łącznie ok. 30 mld złotych. To sporo – nie dziwi więc fakt wzrostu zainteresowania pożyczkami oferowanymi w firmach pozabankowych. Oto kilka wskazówek, które pomogą uchronić przed wpadnięciem w poważne kłopoty finansowe.

Wybieraj firmy o sprawdzonych opiniach 

Jako że popularność pożyczek innych niż kredyty bankowe rośnie, pojawia się coraz więcej firm pozabankowych. Chociaż większość z nich działa uczciwie, nie zawsze tak jest. By uchronić się np. przed podpisaniem kontrowersyjnej umowy, należy wybierać tylko sprawdzonych i rekomendowanych pożyczkodawców.

Sprawdź, która firma stosuje uproszczone formalności 

Ubiegając się o pożyczkę komunijną, warto zgłosić się do firmy pożyczającej pieniądze w oparciu o uproszczone formalności. Dla ciebie będzie oznaczać to przede wszystkim brak dostarczania zaświadczeń o wysokości osiąganych dochodów czy zatrudnieniu. To spore udogodnienie – szczególnie, że stoi przed tobą spore wyzwanie jakim jest organizacja przyjęcia komunijnego czy zakup prezentu. Nie masz więc czasu ani tym bardziej “głowy”, żeby prosić w pracy o sporządzenie stosownych zaświadczeń.

Oszacuj swoje możliwości finansowe 

Firmy pozabankowe oferują pożyczki w wysokości nawet kilku tysięcy złotych. Należy jednak dokładnie oszacować swoje możliwości finansowe – po to, by spłacić zaciągnięte zobowiązanie w terminie. Jeśli wiesz, że założoną kwotę będzie trudno spłacić w ciągu 30-60 dni, pomyśl o pożyczce ratalnej. Dzięki temu zaciągnięte zobowiązanie rozłożysz na mniejsze raty spłacane np. przez okres 36 miesięcy.

Porównaj dostępne oferty 

Największym błędem popełnianym przez pożyczkodawców jest wybór przypadkowej oferty z tzw. słupa. W ten sposób można stracić co najmniej kilkaset złotych. Warto bowiem wiedzieć, że nie wszystkie firmy pozabankowe pobierają odsetki i prowizje od nowych klientów. Jeśli interesuje cię pożyczka za darmo na Sowa Finansowa, właśnie tam znajdziesz najlepsze oferty. Warto przeanalizować dostępne opcje i sprawdzić warunki finansowania, by sporo zyskać i uniknąć poważnych kłopotów finansowych.

Sprawdź, gdzie dostaniesz pożyczkę najszybciej 

Wcale nie musisz czekać na wypłatę gotówki kilka dni. Wiele firm pozabankowych skraca czas oczekiwania na środki do niezbędnego minimum, co jest zasługą zastosowania uproszczonych procedur. Jeśli interesuje cię szybka chwilówka, pożyczka w 15 minut tutaj jest dostępna.

W zaciąganiu pożyczek, także z okazji komunii, nie ma nic złego. Trzeba tylko wiedzieć, jak robić to rozsądnie.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 956 dni temu dnia 28/04/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 28, 2017 @ 10:25 am
  • W dziale: gospodarka i finanse

2 komentarze

  1. Ala pisze:

    Zgadzam się. Pożyczka to zawsze ogromne ryzyko!

  2. Sandra pisze:

    Warto dobrze się zastanowić nad odpowiednią pożyczką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Więcej na bezpieczeństwo

Nakłady na bezpieczeństwo Legnicy i powiatu wzrosną

Read More →