Basen
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  zagrodno daje się poznać  >  Current Article

Gmina Zagrodno. Śmieciarki wróciły, problem został

Przez   /   15/01/2021  /   7 Comments

Tymczasowo problem z przepełnionymi kubłami w gminie Zagrodno został rozwiązany. Po 10-dniowej przerwie śmieciarki znów kursują. Wójt zleciła firmie Sanikom z Lubawki odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w styczniu i lutym. Bez przetargu nie może podpisać umowy na dłużej, więc sprawa będzie wracać jak czkawka.

Jak informowaliśmy, 31 grudnia 2020 r. gminie Zagrodno wygasła umowa z firmą Sanikom na odbiór i zagospodarowanie odpadów. Nowej wójt nie mogła podpisać, bo rada gminy źle skalkulowała opłatę śmieciową dla mieszkańców. Przyjęte stawki (23 zł od osoby za miesiąc) są za niskie w zestawieniu z ofertami składanymi w przetargach. Na podniesienie stawki do 28 zł radni nie chcą się zgodzić.

- Zostały nam tylko doraźne rozwiązania. W sytuacjach awaryjnych wolno zlecić usługę transportu odpadów tylko na dwa miesiące – mówi wójt Karolina Bardowska. Korzystając z takiej możliwości Zagrodno podpisało umowę z firmą Sanikom z Lubawki. Do 28 lutego śmieci będą odbierane od mieszkańców według zamieszczonego obok harmonogramu.

Wójt zyskała w ten sposób czas, by przeprowadzić kolejny, trzeci już przetarg. Zostanie ogłoszony jeszcze w styczniu. Przetarg ma się różnić od poprzednich, bo będzie dotyczył wyłącznie usługi transport odpadów do instalacji Sanikomu w Lubawce. Gmina zdecydowała się bowiem skorzystać z możliwości, że jako współwłaściciel spółki Sanikom, mogła jej zlecić z wolnej ręki usługę zagospodarowania swoich odpadów.

- Jeśli zgłoszone w przetargu oferty znowu będą przekraczać nasze możliwości, a radni nadal nie będą zgadzać się na podwyższenie stawki dla mieszkańców, to pozostanie mi zawieranie kolejnych krótkoterminowych umów na transport, dopóki nie zabraknie pieniędzy w systemie – mówi wójt Karolina Bardowska.

Piotr Kanikowski

RYC. SANIKOM

 

    Drukuj       Email

7 komentarze

 1. gość pisze:

  Zagrodno istrefa

 2. lustrator pisze:

  niechybnie wywalili z nieba za uciazliwa glupote.

 3. Lilka pisze:

  Ten Dad to zbuntowany anioł

 4. lustrator pisze:

  wal te prawde tak szybko jak potrafisz to zdolasz ja uratowac dla swiata zanim ja skasuja.To musi byc cos wielkiego.

 5. lustrator pisze:

  no to wal te prawde DADZIK bo widac ze masz ja w kieszeni.

 6. Dad pisze:

  Ojojoj ale ona wspaniała i cudowna uchroniła nas przed katastrofa i jeszcze niech uratuje jakieś delfiny jak przystało na mis. Masakra kłamstwo kłamstwem pogania. Aż się człowiekowi niedobrze od tych kłamstw robi. Ciekawe czy usuną ten komentarz? Chcemy prawdy i tylko prawdy Panie Redaktorku.

 7. Czytelnik pisze:

  Brawo Pani Wójt, że pomimo ciągłego wetowania przez radnych wszystkich poczynań udało się. Pani wyjść z tak trudnej sytuacji.Z taką radą to tylko współczuc pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

DSC1783-1024x5732

Radni, strażacy i hejt. Bój o wóz bojowy dla Grodźca

Read More →