AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Gmina Zagrodno dostała 953 tys. zł na kanalizację

Przez   /   02/12/2021  /   10 Comments

Do gminy Zagrodno trafił właśnie kolejny milion złotych na inwestycje. – Środki są wprowadzone do budżetu i zostaną wykorzystane na sporządzenie projektu kanalizacji – informuje wójt Karolina Bardowska. – Procedury rozpoczniemy w przyszłym roku. Koncepcja jest już przygotowana.

Pieniądze stanowią tzw. subwencję uzupełniającą. Ministerstwo Finansów podzieliło pulę 4 miliardów złotych na wsparcie 1 714 gmin, które mają największe potrzeby w zakresie wodociągów i kanalizacji. Wysokość subwencji wyliczono automatyczne na podstawie obiektywnych danych dotyczących m.in. zamożności poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego. Gminie Zagrodno przypadły 953 164 zł.

Ta suma bardzo się przyda. Dążąc do likwidowania zapóźnień cywilizacyjnych po poprzednikach, w trosce o środowisko naturalne, wójt Karolina Bardowska podjęła nieporuszany od lat problem szamb. Aby można było przystąpć do ich stopniowej likwidacji, została przygotowana koncepcję kanalizacji całej gminy. Plany zakładają też  budowę komunalnej oczyszczalni ścieków w Modlikowicach.

Obecnie z dobrodziejstwa gminnej kanalizacji korzystają jedynie trzy miejscowości: Brochocin, Łukaszow i Wojciechów. W pozostałych siedmiu wioskach mieszkańcy są zmuszni używać szamb, nie licząc lokatorów budynków podłączonych do 79 przydomowych oczyszczalni ścieków.

Piotr Kanikowski

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

10 komentarze

 1. Anonim pisze:

  zlotoryja to ta wieś pod zagrodnem? garnki lepią, ale czy kanalizacje mają?

 2. lustrator pisze:

  no pewnie ze mozna i jeszcze dodatkowo komplet garnkow ze zlotoryji.

 3. Gość pisze:

  Piec (kopciuch stary) mi cieknie juz dosyć mocno co trzeba zrobić żeby dostać dofinansowanie? Czy można np. wziąść piec a dofinansowanie na np. Swidnice?

 4. lustrator pisze:

  mieszkancy zawsze preferowali wartosci duchowe.

 5. Darek pisze:

  … To dlatego takie szambo w Zagrodnie

 6. hm pisze:

  to tam jeszcze nie ma kanalizacji????????????????????

 7. lustrator pisze:

  ale to jest wlasnie normalne bo staruszek kombinuje ze jak zostanie wojtem to musi wiedziec jak sie to robi i skad wziasc pieniadze.Uczy sie a to duzo.

 8. Tadeusz pisze:

  I co z tego ten milion to pryszcz,po co nam to . Przewodniczący ciekawy ile te dożynki kosztowały a on nawet na nich nie był i księżycówke nie kosztował.A inwestycje to niech Wójt sobie robi tylko niech w końcu mu powie z czyjego konta to poszło na te dożynki ja tylko zapytowuje nie tam że plotkuje.Takich to wspaniałych rajców mamy wstyd i hańba.

 9. lustrator pisze:

  a teraz wyobraz sobie gruby ze jest stara pani dochtor, stary wojt i jego starzy kompani.No wyobraz sobie gruby…..

 10. lustrator pisze:

  ajajajaj co za nieszczescie ze tak razem z tym referendum.Walnji cós gruby!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sad121 (2)

25 lat więzienia dla ojca, który zabił swoje dziecko

Read More →