Starostwo2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Gdzie w Legnicy można ubezpieczyć zwierzę?

Przez   /   13/02/2023  /   No Comments

Wiele osób nie wyobraża sobie domu bez kota, psa czy innego zwierzęcia. W Legnicy nie brakuje także pasjonatów hippiki, którzy mają swoje własne konie. Właściciele zwierząt powinni jednak mieć na uwadze również koszty związane z opieką nad pupilami oraz odpowiedzialnością za szkody wyrządzone przez czworonogi. Dowiedz się, gdzie w Legnicy ubezpieczysz konia, psa czy kota.

Ubezpieczenie konia – jakie wybrać najlepiej?

Konie są istotne zarówno w rolnictwie, jak i w jeździectwie sportowym oraz amatorskim. To majestatyczne zwierzęta o dużej wartości. Z tego powodu wielu właścicieli zastanawia się nad tym, jakie ubezpieczenie dla konia będzie najlepsze. Istnieje kilka możliwości zapewnienia im ochrony.

·        Ubezpieczenie rolnicze

Jeśli zwierzę pracuje w gospodarstwie rolnym, można zdecydować się na ubezpieczenie właściwe dla tego typu działalności. Co ciekawe – koń w takiej polisie będzie zaliczany do mienia ruchomego.

Takie ubezpieczenie jest przeznaczone dla zwierząt hodowlanych, przeznaczonych na sprzedaż lub rozród. Polisa rolnicza na konia pozwoli na pokrycie wydatków związanych ze śmiercią konia, niektórymi zabiegami i operacjami, koniecznością leczenia weterynaryjnego, ciążą, porodem, kastracją, a także uśpieniem.

·        Rozszerzenie polisy mieszkaniowej

Niektórych zaskoczyć może fakt, że konia można objąć ochroną ubezpieczeniową w ramach polisy mieszkaniowej. Warto jednak mieć na uwadze, że zabezpieczenie dotyczy odpowiedzialności cywilnej opiekuna od szkód wyrządzonych przez zwierzę na mieniu lub zdrowiu i życiu osób trzecich.

W przypadku profesjonalnych stadnin, hodowli czy gospodarstw lepszym wyborem będzie ubezpieczenie rolnicze. Natomiast osoby trzymające zwierzę w innych celach niż produkcyjne czy biznesowe powinny zdecydować się na rozszerzenie polisy mieszkaniowej.

Polisa mieszkaniowa a zwierzęta domowe, czyli jak ubezpieczyć psa oraz kota

Jesteś opiekunem kota lub psa i zastanawiasz się nad ubezpieczeniem pupila? Możesz zdecydować się na specjalne ubezpieczenie pokrywające koszty leczenia weterynaryjnego lub na rozszerzenie polisy mieszkaniowej. Ta pierwsza opcja znajdzie zastosowanie przy finansowaniu niektórych zabiegów oraz operacji, a także pokryje koszty związane z uśpieniem zwierzęcia, pochówkiem czy zakupem nowego czworonoga. Natomiast ubezpieczenie kota lub psa w polisie mieszkaniowej będzie odpowiednia, gdy Twój pupil:

·        dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu,

·        umrze na skutek wypadku komunikacyjnego lub zdarzenia losowego,

·        zostanie zaatakowany przez inne zwierzę,

·        potrzebuje opieki podczas Twojej hospitalizacji,

·        wyrządzi szkody w mieniu lub zdrowiu i życiu osób trzecich.

Polisę mieszkaniową z rozszerzeniem ochrony na zwierzę łatwo znajdziesz, korzystając z internetowych porównywarek. Pozwalają one w ciągu kilku minut uzyskać zestawienie z propozycjami nawet od kilkunastu TU. Dzięki temu łatwo znajdziesz najlepszą ofertę bez wychodzenia z domu. Zadbaj więc o bezpieczeństwo finansowe swojej rodziny i dobrostan pupila w wygodny sposób.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 104 dni temu dnia 13/02/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 13, 2023 @ 1:20 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

obraczkowanie_mlodych_sokolow_w_hucie_miedzi_glogow_5_

Młode sokoły dostały po obrączce od KGHM

Read More →