BAZA_WYNOS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Futbolowa akademia dla dzieci

Przez   /   27/03/2013  /   No Comments

Pół setki chłopców z Legnicy kopie piłkę w Football Academy i marzy o piłkarskiej karierze. Przykład trzech wychowanków szkółki, którzy trafili do Lecha Poznań, pokazuje, że takie marzenia się spełniają.

 

Football Academy to elitarna sieć szkółek piłkarskich dla chłopców w wieku 4-14 lat. Bazuje na angielskich metodach treningowych oraz doświadczeniu słynnej szkoły Ajaxu Amsterdam. Do Polski trafiła trzy lata temu i od początku nawiązała współpracę z Lechem Poznań oraz Wisłą Płock. Dzisiaj ma w kraju 85 ośrodków, m.in. w Legnicy i w Bolesławcu. W najbliższych planach jest utworzenie Football Academy w Chojnowie.

Legnicka szkółka powstała w lipcu 2011 roku.

- Od innych odróżnia nas między innymi to, że nie prowadzimy selekcji. U nas nie ma parcia na wynik. Liczy się miłość do piłki – mówi Piotr Radomski, który od stycznia 2012 roku jest menadżerem Football Academy w Legnicy.

Piotr Radomski wie, że dziecięcy futbol różni się od dorosłego. Jasne, każdy chce wygrywać mecze, ale dla dzieci ważniejsza jest zabawa, frajda z grania w drużynie. Dzieciaki doceniają atmosferę Football Academy. Z radością czekają na treningi.

Chłopcy zostali podzieleni na cztery grupy treningowe, w zależności od wieku. Dwa razy w tygodniu spotykają się na sali Szkoły Podstawowej nr 16. Zgodnie z zaleceniami Anglików, każdy półtoragodzinny trening kończy się meczem. Jest jak deser. Jak nagroda za włożony w ćwiczenia wysiłek i możliwość wypróbowania nowych umiejętności na boisku.

Choć dla założycieli piłkarskiej akademii nie sukces jest najważniejszy, legnicka ekipa doskonale radzi sobie zarówno w wewnętrznych rozgrywkach Football Academy (zajmując z reguły miejsca na pudle), jak i w rywalizacjami w ramach OZPN. Niedawno podczas zorganizowanych przez Górnika Złotoryja rozgrywek o Puchar Burmistrza zdobyła pierwsze miejsce. Wśród wychowanków Piotra Radomskiego objawiają się prawdziwe diamenty, takie jak na przykład dziesięcioletni Jan Duda, umiejętnościami przewyższający o wiele starszych zawodników. Wyróżniającym się graczom Football Academy stwarza co roku możliwość uczestniczenia w międzynarodowym obozie treningowym, na który przyjeżdżają szkoleniowcy z Boltonu Wanderers.

 

FOT. ARCHIWUM FOOTBALL ACADEMY

Piotr Radomski, menadżer Football Academy, ze swymi podopiecznymi. Kochają piłkę.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2862 dni temu dnia 27/03/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 27, 2013 @ 12:29 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

syska-tomasz-fot-b-hamanowicz-miedzlegnica-eu_1611304224_4224

Akademia Piłkarska Miedzi ma nowego dyrektora

Read More →