Kino
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Finisaż wystawy biżuterii „Głos kobiet” w Galerii Ring

Przez   /   10/01/2022  /   No Comments

W piątek (14 stycznia) o godz. 18:00 odbędzie się finisaż wystawy „Głos Kobiet” w Galerii Ring, z kolei w sobotę (15 stycznia) o godzinie 12:00 – oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji oraz spotkanie z autorkami wystawy. To już ostatni tydzień prezentacji ekspozycji. Finisaż i sobotnie spotkanie będą okazją do rozmowy z artystkami, autorkami i kuratorkami „Głosu Kobiet” – projektu Galerii YES z Poznania, gdzie miał on swoją premierę w kwietniu 2021 roku.

To projekt wyjątkowy – do prezentacji zostały zaproszone wyłącznie kobiety, których tytułowy „głos” może dzięki temu wybrzmieć z pełną mocą. Na ekspozycji zobaczymy ponad 200 obiektów (głównie) biżuteryjnych autorstwa blisko 80 artystek. Poprzez swoje dzieła opowiedziały one o szeroko pojętej kobiecości, podejmując tematy dla kobiet istotne, inspirujące, a niekiedy trudne i bolesne. O wyjątkowości tej prezentacji świadczy nie tylko jej wartość merytoryczna, ale i fakt, że w zdominowanym do niedawna przez mężczyzn świecie złotniczym głos zabrały właśnie artystki. – Wystawa ma ponadto stanowić próbę udokumentowania swoistego procesu projektowania przez kobiety i dla kobiet. Może nawet uda nam się odpowiedzieć na pytanie: Czy design w obrębie współczesnej sztuki złotniczej ma płeć? – dodaje Ilona Rosiak-Łukaszewicz, dyrektorka Galerii YES.


Wydarzenia w Galerii Ring będą również kolejną – po ubiegłorocznej edycji Legnickiego Festiwalu SREBRO – okazją do integracji artystów i miłośników sztuki złotniczej w Legnicy. „Cieszymy się, że ten ważny i potrzebny projekt poznańskiej Galerii YES zagościł w naszych murach i mamy nadzieję na wspólne podsumowanie i spotkanie wokół wystawy podczas jej finisażu, do udziału w którym serdecznie zapraszamy” – zachęcają organizatorzy z Galerii Sztuki w Legnicy. Wystawa będzie dostępna jeszcze do 16 stycznia. Można ją zwiedzać bezpłatnie od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00 – 18:00.

Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 18 dni temu dnia 10/01/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 10, 2022 @ 12:58 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Finał WOŚP w Legnicy. Kup dzieła sztuki na aukcji!

Read More →