PWSZ_targi2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Finał WOŚP w Legnicy. Kup dzieła sztuki na aukcji!

Przez   /   28/01/2022  /   No Comments

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 30. Tym razem fundacja zbiera pieniądze na sprzęt okulistyczny do szpitali w całej Polsce. Podczas Finału, który w tym roku po rocznej przerwie wraca do formuły stacjonarnej i odbędzie się w Sali Maneżowej Legnickiego Centrum Kultury, nie zabraknie koncertów i występów, ale też licytacji na żywo, czyli gratki dla prawdziwych koneserów i miłośników sztuki. Legniccy artyści po raz kolejny odpowiedzieli na apel Galerii Sztuki i przyłączyli się do akcji.

Swoje dzieło podarował znany i popularny twórca magicznych krajobrazów malarskich Jarosław Jaśnikowski, którego prace są zawsze przebojem licytacji – podczas tegorocznej aukcji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na rzecz Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” giclée (wydrukowana na płótnie i oprawiona w ramy wysokojakościowa replika tradycyjnego obrazu) „Na oceanie historii” osiągnęło cenę aż 20.000 zł. W trakcie Finału WOŚP „pod młotek” trafi inne giclée tego autora – „Stara baszta sygnalizacyjna” (LINK) , nawiązująca do Bramy Głogowskiej. Będzie je można wylicytować w zestawie z kalendarzem „Zegary 2022”, zawierającym reprodukcje innych prac malarza.

Finałowa licytacja ze sceny będzie także okazją do zakupu dzieł kolejnych legnickich artystów – Krzysztofa Makowskiego i Jerzego Rodziewicza, a także m.in. wydanego przez Galerię Sztuki albumu „TUTOR. Bronisław Chyła – malarz, mistrz, mentor”. Publikacja prezentuje historię powojennej plastyki legnickiej, której pionierem był Bronisław Chyła.
Przypominamy, że najgorętsza niedziela w roku rozpocznie się o godz. 13.00 (licytacje obrazów około godz. 18.00).

 

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 111 dni temu dnia 28/01/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 28, 2022 @ 4:54 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

LC-plakat

Legnica Cantat 52 zacznie się od śpiewania w autobusach

Read More →