AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Festyn zdrowotny dla dzieci w Centrum Medycznym

Przez   /   01/06/2017  /   No Comments

Alergia i nietolerancja pokarmowa u dzieci to powszechny problem, dlatego Centrum Medyczne uczyniło je tematem swojego kolejnego festynu. 1 czerwca legniczanie mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji u lekarzy specjalistów – alergologa Eugeniusza Gajkowskiego i pediatry Katarzyny Scharoch-Kołodziejczyk – zapoznania się z ofertą partnerów przychodni i dobrej zabawy.

Można było zasięgnąć wiedzy na temat możliwości diagnozowania i leczenia alergii, w tym odczulania na dokuczliwe alergeny. Centrum Medyczne w Legnicy zajmuje się tym problemem kompleksowo: przeprowadza testy u pacjentów z podejrzeniem alergii i w oparciu o doświadczenie zatrudnianych przez siebie lekarzy specjalistów prowadzi pełną kurację.

Podczas gdy w gabinecie doktor Gajkowski i doktor Scharoch-Kołodziejczyk udzielali porad rodzicom dzieci z alergiami, na placu parkingowym przy przychodni trwała zabawa. Dziewczyny z Fitness Academy pokazywały, na czym polega joga i zachęcały do tańczenia zumby, bo dzięki regularnym ćwiczeniom można na dłużej zachować  szczupłą sylwetkę i dobrą kondycję.  Zabawę organizowali też harcerze DSH Desant, proponując konkurs w rysowanie misiów i  wciągając dzieci do harcerskich gier. Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy uczyli udzielania pierwszej pomocy, korzystając ze specjalistycznego fantomu. Zainteresowaniem cieszyło się stoisko Sfery Zdrowia – największego legnickiego sklepu ze zdrową żywnością. Tuż obok trwała degustacja dietetycznych, zbilansowanych, prozdrowotnych posiłków przygotowywanych przez firmę Fit Life Catering. Promowała się sieć aptek Dr Max, Akuna Polska – producent suplementów diety i biokosmetyków, firmy farmaceutyczne Bayer, Nurofen oraz Nutricia – lider rynku żywności dla niemowląt w Polsce.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wykres

60 nowych zakażeń w Legnicy. W powiatach też źle

Read More →