helios1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Festiwal przy pumptracku “Legnica kocha rower”

Przez   /   29/08/2018  /   2 Comments

Wszystkich miłośników rowerów i aktywnego wypoczynku zapraszamy na festiwal „Legnica kocha rower”. Impreza na pumptracku w Parku Bielańskim 2 września (niedziela) od godz. 9.00 do 17.00.
Dzieci będą uczestniczyć w grach i zabawach oraz uczyć się bezpiecznej jazdy, zarówno po torze pumptrack, jak i w ruchu drogowym.
Chętni wezmą udział w zawodach w 10 kategoriach wiekowych. Zapraszamy do udziału doświadczonych i zupełnie początkujących zawodników. Zapewniamy im szkolenie z jazdy, rower, kask oraz dobrą zabawę.
O godzinie 13.00 uczestnicy wyruszą na paradę urządzeń transportu osobistego, czyli przejazd po mieście trasą z Parku Bielańskiego ulicami Koskowicką, Sudecką, Piłsudskiego, Sikorskiego i z powrotem. Można będzie jechać na rowerach, rolkach, deskorolkach, hulajnogach i innych środkach transportu napędzanych siłą własnych mięśni.
Darmowy serwis dokona drobnych napraw rowerów i zamontuje dodatkowe wyposażenie. Na deser możliwość „własnonożnego” przygotowania koktajli owocowych przy pomocy blendera napędzanego rowerem.


Harmonogram imprezy „Legnica Kocha Rower”
2 września (niedziela), godz. 9.00-17.00
9.00 – otwarcie imprezy
9.00 – przywitanie uczestników przez prezydenta Legnicy oraz pokaz jazdy w wykonaniu „Doka Downhill City Team”
9.15 – start szkoleń na małym torze oraz pozostałych atrakcji (miasteczka ruchu drogowego, serwisu rowerowego, strefy dla dzieci, strefy fruit bike),
9.15 – otwarcie biura zawodów, zapisy na przejazd ulicami miasta,
9.30 – otwarcie toru dla zawodników biorących udział w zawodach (treningi),
11.30 – rozpoczęcie zawodów na dużym torze (w kolejności: kat. M 10-13, M 14-18, M OPEN (z licencją i bez licencji PZKol), kat. K 10-13, K 14-18, K OPEN),
12.00 – otwarcie dużego toru dla wszystkich,
12.30 – quiz z wiedzy rowerowej,
13.00 – 14.00 – wspólny przejazd ulicami miasta (na hulajnogach, rowerach, rolkach itd.),
14.00 – rozpoczęcie zawodów na małym torze (dla dzieci 5-10 lat, w kolejności chłopcy 5-7, chłopcy 7-10, dziewczynki 5-7, dziewczynki 7-10),
15.00 – pokaz jazdy na torze przez zawodników „Doka Downhill City Team”,
16.00 – nagrodzenie wszystkich zwycięzców,
17.00 – zakończenie imprezy.
Zawodnicy startują po wyznaczonej pętli w kategoriach:
Zawody na dużym torze:
M10-13,
M 14-18,
M OPEN (z licencją i bez licencji PZKol).
K 10-13,
K 14-18,
K OPEN.
Zawody na małym torze:
chłopcy 5-7,
chłopcy 7-10,
dziewczynki 5-7,
dziewczynki 7-10
Rejestracja na zawody odbędzie w biurze zawodów czynnym od godziny 9.15. Zawodnicy będą mogli zapisywać się: do 11.30 (zawody na dużym torze), do 12.00 (zawody na małym torze).
Osoby niepełnoletnie proszone są o przyniesienie ze sobą wypełnionej zgody rodzica bądź przyjście do biura zawodów z rodzicem albo opiekunem.
Zgoda rodzica do wypełnienia: http://docdro.id/d54zVkz./p>

 

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

2 komentarze

 1. DO WYBORCA CZARKA. Bardzo mnie zaintrygował Pański wpis. Pachniał niezłym newsem. Niestety, rozczarowałem się, gdy zadzwoniłem do Kolei Dolnośląskich. W pociągach Kolei Dolnośląskich żadnych opłat za toaletę nie ma. Toaleta na dworcu w Legnicy nie należy do Kolei Dolnośląskich, ale do spółki PKP SA i jeśli ktoś wprowadził opłatę, to PKP SA. Zbadam temat dokładniej i napiszę coś niecoś, bo to faktycznie może być dla podróżnych problem.

 2. wyborca Czarka pisze:

  Marszałek Cezary Przybylski zrobił podróżującym do i przez Legnicę prezent przedwyborczy. Należące do marszałka Koleje Dolnośląskie właśnie wprowadziły opłatę 2 zł. za skorzystanie z toalety.
  To prawda, że niektórzy zrobili sobie tam potajemną pijalnię taniego piwa – ale przecież ochrona ich wyprowadzała, ochroniarzy jest 5-ciu, płaci się za nich ZUS i tak siedzą i mało robią.

  Musisz mieć monetę 2 zł – a jak nie to nie sikasz.
  Masz kartę i na karcie miliony – nie sikasz.
  Masz 10 zł – nie sikasz.
  Masz 5 zł – nie sikasz.
  Masz 2 zł ale po złotówce – nie sikasz.

  Sikasz tylko jak masz monetę 2 zł. Nie masz to rób w majtki albo trzymaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

5e95b277c7755_o_full

KGHM robił za słup w maseczkowym przekręcie?

Read More →