Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Fatalny stan drogi Złotoryja – Legnica. Przebudowa w 2023

Przez   /   08/09/2020  /   No Comments

Ciągnące się kilometrami koleiny po ciężkim transporcie, spękania, dziury i garby z łat asfaltu wylewanego na stare łaty. Tak wygląda droga wojewódzka 364 ze Złotoryi do Legnicy oraz jej przedłużenie czyli przylegający do huty KGHM odcinek ul. Złotoryjskiej, którym wjeżdża się do miasta. W tym roku drogowcy znów tylko zaklajstrują ubytki. Kiedy większy remont?

Po drodze nr 364 odbywa się transport z i do podstref Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Korzystają z niej dostawcy Huty Miedzi Legnica i innych podmiotów KGHM, największego płatnika podatków na Dolnym Śląsku. To od niej poznają Legnicę kierowcy wjeżdżający do miasta od zachodu. To nią Legnica żegna tych, którzy wyjeżdżają z niej w stronę Karkonoszy.

Przekazane nam przez Czytelnika zdjęcia zdegradowanej nawierzchni przesłaliśmy do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, która w imieniu samorządu województwa zarządza drogą Legnica – Złotoryja. “Informuję, że potrzebę naprawy uszkodzonej nawierzchni na opisanym przez Pana odcinku drogi wojewódzkiej nr 364 wskazaliśmy jako priorytet firmie, która do 31 października br. zajmuje się bieżącym serwisowaniem dróg znajdujących się w naszym zarządzie” – odpowiedział na nasz mejl Leszek Loch, dyrektor DSDiK.

Zdaniem naszego Czytelnika, stopień degradacji drogi nr 364 jest tak znaczny, że doraźne naprawy na pewno nie wystarczą. Konieczna będzie wymiana podbudowy, warstwy wiążącej i ścieralnej a także dostosowanie dostosowanie jej nośności do tonażu pojazdów, które się tędy poruszają.

Zaniedbania widać szczególnie na leżącym już w granicach Legnicy odcinku od stacji kolejowej w Pawłowicach do ronda Unii Europejskiej, który pozostaje pod administracją Zarządu Dróg Miejskich w Legnicy. W tym przypadku chodzi nie tylko o niebezpieczną, nierówną nawierzchnię, ale też o rozwiązania techniczne w zakresie poboczy, zatoczek, parkingów, przejść dla pieszych, oświetlenia.

- Kilka dni temu podpisaliśmy umowę z firmą, która będzie usuwać te zagrożenia – mówi Andrzej Szymkowiak, dyrektor ZDM w Legnicy. – To z konieczności będą tylko bieżące naprawy. Przebudowa całej ulicy Złotoryjskiej jest przewidziana w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2023-2027.

FOT. JOANNA STRYCZEK

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 47 dni temu dnia 08/09/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 9, 2020 @ 5:13 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

images

Moje trzy grosze. Spóźniony wkurw

Read More →