poszukiwacze UM
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

ESIC ujawnia rezultaty śledztwa coach buga – 37 zbanowanych osób

Przez   /   20/11/2020  /   No Comments

Świat Counter Strike zmaga się od niedawna z nie lada skandalem. Śledztwo przeprowadzone przez ESIC wykazało, że aż 37 trenerów wykorzystywało bug związany z trybem obserwatora, który umożliwiał im zyskanie przewagi. Skoro już mowa o przewadze, pamiętajcie, że gry hazardowe za darmo 77777 również mogą przyczynić się do uzyskania przewagi nad innymi graczami.

37 trenerów, o których mowa, zostało ukaranych w następujący sposób:

 • Nie mogą komunikować się aktywnie lub pasywnie z drużyną od 15 minut przed rozpoczęciem meczu aż do zakończenia meczu.

 • Nie mogą być obecni w pobliżu drużyny od 15 minut przed rozpoczęciem meczu aż do zakończenia meczu.

 • Nie mogą nawet być na jednym serwerze z graczami ze swojej drużyny.

 • Nie mogą dołączyć do żadnego komunikatora głosowego w trakcie oficjalnych gier.

 • Nie mogą być obecni podczas banowania map.

Bez wątpienia jest to bolesny cios dla drużyn, z którymi coache byli związani. Trzeba jednak pamiętać, że bardzo ważne jest zachowanie atmosfery fair play i w kontekście naruszenia regulaminów wszelkie ligi i gospodarze turniejów muszą być konsekwentni w swoich decyzjach. W przeciwnym wypadku cały esport może być narażony na krytyczne spojrzenie mediów oraz sponsorów, którzy na pewno nie będą chcieli stać za wydarzeniami źle wpływającymi na wygląd ich marki.

 1. Oszustwa w grach online

Rzecz jasna 37 zbanowanych coachów to nie jest odosobniony przypadek w gamingu. Naruszenia regulaminów i czasami nawet oszustwa zdarzały się na przestrzeni lat i będą zdarzać się nadal. Z tego właśnie powodu postanowiliśmy przybliżyć jeden z najpopularniejszych sposobów na oszukiwanie w shooterach.

Na pewno słyszeliście o czymś takim jak aimbot. Jest to jeden z najpowszechniejszych programów cheaterskich, który służy do automatycznego strzelania przez ten program w kierunku wrogiego gracza. Na przestrzeni lat aimboty ewoluowały:

 1. Ich historia zaczęła się od aplikacji, która po prostu kierowała kursor w kierunku wroga i oddawała strzał. Wystarczyło uruchomić aimbota i wówczas można było po prostu biegnąć przed siebie i program całkowicie za nas namierzał i strzelał w głowę przeciwnika. Ten prosty rodzaj aimbota w dzisiejszych czasach jest banowany automatycznie, ponieważ z reguły działanie tego programu jest tak nienaturalne, że odpowiednie algorytmy są w stanie z niesamowitą precyzją określić, kto korzysta z takiego programu.

 2. Aimbot z czasem ewoluował i zaczął działać w większym ukryciu. Kolejna generacja tych aplikacji była znacznie mądrzej zaprojektowana w porównaniu do poprzednika. Nowy typ tego oprogramowania wymaga od gracza skierowania kursora na przeciwnika i dopiero wówczas aimbot podejmuje decyzje, czy wystrzelić w kierunku wroga, czy też nie. Dzięki temu nie ma problemu z nienaturalnym skakaniem kursora z jednego punktu do drugiego, ponieważ celuje, sam aimbot strzela dopiero w momencie przez nas zdefiniowanym (na przykład po wycelowaniu w głowę).

 3. Ostatnia forma aimbota jest formą bardziej hardwarową. Współcześnie wielu graczy decyduje się na chowanie tego typu programów w samej myszce. Z tego właśnie powodu w przeciągu ostatnich lat profesjonalni gracze zasiadają do sprzętu, który zostaje przygotowany przez organizatora turnieju. Nikt już nie przyjdzie ze swoją myszką na turniej z prawdziwego zdarzenia.

Jak widać, aimboty bardzo szybko ewoluują i świat gamingu będzie musiał się przed tym jakoś bronić. Chodzi tu nie tylko o graczy, ale również o renomę tej cyfrowej rozrywki.

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 15 dni temu dnia 20/11/2020
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Listopad 20, 2020 @ 6:12 pm
 • W dziale: rozrywka, wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

128051273_820514062126316_5211560439890785084_n,klOWfqWibGpC785HlXs

Św. Mikołaj, pani Mikołajowa i bałwan Olaf w Legnicy

Read More →