Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Dźwięki i emocje – nowe oblicze Zamku Grodziec!

Przez   /   31/08/2020  /   No Comments

To już kolejna artystyczna odsłona średniowiecznego zamku. 28 sierpnia w murach romantycznej budowli odbył się niezwykły koncert islandzkiego artysty Ragnara Ólafssona. Wydarzenie zorganizowano w ramach cyklu „Najbardziej nastrojowych koncertów w regionie”.

Ragnar Ólafsson wydobył magię miejsca. Do dźwięków i emocji warto się przywiązywać, warto o nich mówić i bez wątpienia warto je wyśpiewać. Artysta prezentuje kolejne porcje autorskich kompozycji, a jego twórczość od lat zbiera pozytywne recenzje. Artystę supportowała Kathia – songwriterka o wyjątkowym, oryginalnym głosie.  Razem zagrali kilka utworów. Później było jeszcze magiczniej – duet wspierała rozśpiewana publiczność.
Koncert rozpoczął się w pięknej scenerii otoczonej murami Zamku Grodziec, pogoda miała zgoła odmienne zdanie i bezpardonowo wymusiła przeniesienie koncertu do sali biesiadnej.
Kameralna przestrzeń sali ani trochę nie przeszkodziła w delektowaniu się delikatnymi dźwiękami. Romantycznie, czarująco – koncerty w Zamku Grodziec są flirtem odbiorcy z dźwiękiem. Warto o tym wspominać, bo koncertów i wydarzeń w średniowiecznych murach będzie jeszcze więcej.
„Nowe kulturowe inicjatywy to nowe życie zamku. Ta artystyczna odsłona obiektu sprawia, że staje się on miejscem, gdzie mieszkańcy chcą się spotykać. Dwa koncerty za nami, kolejne wydarzenia przed nami, 5 września odbędzie się tu Interaktywny Spektakl Historyczny – to będzie pierwsze takie wydarzenie w murach Zamku Grodziec. Cieszę się, że mogę obserwować zmiany i je wspierać.” – mówi Wójt Gminy Zagrodno Karolina Bardowska.
Organizatorami koncertu była Gmina Zagrodno, Zamek Grodziec oraz Agencja Sudety.pro.

 

Źródło: Gmina Zagrodno
FOT. GMINA ZAGRODNO

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 52 dni temu dnia 31/08/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 31, 2020 @ 12:47 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

14 urodziny GP_facebook

Już 23 i 24 października obchodzić będziemy 14. Urodziny Galerii Piastów!

Read More →