Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Uczniowie ze Szklar Górnych dostali komputery od LSSE

Przez   /   01/06/2022  /   No Comments

okładnie 12 zestawów komputerowych oraz laptop – to sprzęt, który Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna przekazała we wtorek, 31 maja na potrzeby uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych. W ośrodku naukę podejmuje ponad 100 dzieci z wielu miejscowości leżących w powiatach lubińskim oraz legnickim.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna odpowiedziała na prośbę dyrektora placówki, który długo poszukiwał wsparcia w wyposażeniu pracowni komputerowej.
– To jest początek dobrej współpracy. Wpłynęła do nas prośba o wsparcie i przekazaliśmy niezbędny sprzęt. Jestem przekonany, że tak prężnie działający ośrodek, wciąż będzie miał wiele potrzeb i deklarujemy, że w miarę możliwości będziemy wspierać placówkę. To również są nasze cele. Jest to szkoła branżowa, więc jako lider Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego jesteśmy nastawieni przede wszystkim na kształcenie branżowe. Naszym obowiązkiem jest, aby wspierać młodzież uczęszczającą do tych szkół. Podobne działania prowadzimy od lat – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Przekazany sprzęt będzie stanowił znaczne wsparcie, w realizacji procesów edukacyjno-rewalidacyjnych, pozwalając na wykorzystanie różnorodnych programów komputerowych, dedykowanych dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu. Multimedia będą również służyły dzieciom 
w doskonaleniu kompetencji cyfrowych.
– Otrzymaliśmy komputery, dodatkowo przewidziano dla nas lekcje przedsiębiorczości. Wszystko to pomoże podnieść poziom edukacji naszych uczniów. Cieszymy się, że udało się nam pozyskać kolejnego opiekuna do wsparcia naszych podopiecznych. Moja radość jest podwójna, pod względem organizacyjnym jako dyrektora i pod względem dydaktyczno-pedagogicznym jako nauczyciela. Cieszymy się ogromnie – dodaje Łukasz Nowicki, Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych.

Jako niespodziankę, dzieci otrzymały również edukacyjne i logiczne gry planszowe.

Źródło: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

FOT. LSSE

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

boisko_mlodziez_2,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Legnicki ratusz ogłosił wyniki głosowania LBO

Read More →