Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Dzieci z Legnicy zagrają w nowym telewizyjnym show

Przez   /   12/07/2019  /   No Comments

Legnicka Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod dyrekcją Piotra Budzianowskiego została zaproszona do udziału w “Prodigies” – nowym telewizyjnym talent show o cudownych dzieciach. Program to szansa zdobycia popularności dla młodych ludzi (do 16 roku życia) zafascynowanych śpiewem, grą na instrumentach klasycznych, klasycznym tańcem. 

Legnicka Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta powstała, praktycznie z niczego, w 2014 roku w Legnickim Centrum Kultury. Grają w niej dzieci od 10 roku życia. Większość w niej nauczyła się gry na instrumentach. Z pasją zajmuje się nimi kapelmistrz Piotr Budzianowski – multiinstrumentalista. Orkiestra jest trzykrotnym laureatem brązowego Pasma na Międzynarodowych Dniach Muzyki i Folkloru organizowanych w Lesznie, laureatem specjalnego wyróżnienia na Międzynarodowym Festiwalu orkiestr w Czeskiej Kamienicy a w ubiegłym roku na Dolnośląskim Przeglądzie Orkiestr Dętych Legnica 2018 zdobyła również brązowe pasma w kategoriach marszu paradnego i koncertu.

Program “Prodigies” jest oparty na formacie prezentowanym już we Włoszech, we Francji i w Albanii. Wyprodukuje go firma EndemolShine Polska, która realizowała już dla polskich stacji takie hity jak “Big Brother”, :Master Chef” , “Postaw na milion” czy “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.  Producenci zachęcają: “Kochasz muzykę klasyczną, masz talent i osobowość, którą chcesz pokazać światu i jesteś gotowy wziąć udział w wyjątkowym muzycznym wydarzeniu? Jeśli tak, to Twoja wyjątkowa szansa! Możesz zawalczyć o tytuł zwycięzcy pierwszej polskiej edycji “Prodigies”. Wystarczy, że masz wspaniałe umiejętności w jednej z trzech wymienionych kategorii: śpiew, taniec klasyczny lub gra na instrumencie klasycznym i nie masz więcej niż 16 lat. Uczestnicy są oceniani przez profesjonalne jury, składające się po jednej osobie z danej kategorii. Poza jurorami, temu jednorazowemu wydarzeniu muzycznemu rangi doda również najwyższej klasy orkiestra symfoniczna oraz jedna z największych sal widowiskowych.”

FOT. LEGNICKIE CENTRUM KULTURY

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 133 dni temu dnia 12/07/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 12, 2019 @ 2:01 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Policja ćwiczy

Ćwiczenia na lotnisku. Policja rozpraszała agresywny tłum

Read More →