Kino
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Dyskusja o polexicie w Kawiarence Obywtelskiej

Przez   /   10/01/2022  /   No Comments

Comiesięczna Kawiarenka Obywatelska w legnickiej Art Cafe Modjeska to okazja, by podyskutować na ważne tematy. W czwartek 13 stycznia o godz. 18 jej gospodyni, Katarzyna Odrowska, do rozmowy o ewentualnym polexicie zaprosiła radnego Jarosława Rabczenkę, psychologa Michała Kuszyka oraz Jacka Wasika i Martynę Gacek-Świecikz Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej w Polsce.

Bezpłatne wejściówki są do odbioru w kasie Teatru Modrzejewskiej – 76/ 72 33 505.

Kawiarenka obywatelska organizowana przez Teatr Modrzejewskiej miniony rok zakończyła trzema spotkaniami o wolnych mediach w Polsce, Małej Moskwie i kryzysie humanitarnym na polsko-białoruskiej granicy. W styczniu pomysłodawcy cyklu proponują dyskusję na temat obecności i roli Polski w Unii Europejskiej. W spotkaniu udział wezmą m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej.

„Polska w Unii – czy grozi na polexit?” – w ten sposób sformułowane zostało hasło przewodnie spotkania, w którym Katarzyna Odrowska ze swoimi gośćmi porozmawia o stosunku Polaków do europejskiej wspólnoty, o destrukcyjnych działaniach niektórych polityków w ramach struktur Unii oraz o groźbie polexitu i jego ewentualnych skutkach w skali mikro (osobistych), jak i makro (ogólnokrajowych).

W spotkaniu udział wezmą: radny rady miejskiej Legnicy Jarosław Rabczenko, psycholog Michał Kuszyk oraz Jacek Wasik i Martyna Gacek-Świecik, a więc dyrektor oraz specjalistka ds. komunikacji społecznej Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej w Polsce. W tym miejscu warto przypomnieć, że do najważniejszych obowiązków biur Przedstawicielskich KE należy wspieranie przewodniczącego KE w kontaktach z naszym krajem, ale również prowadzenie dialogu politycznego z władzami różnego szczebla, propagowanie stanowiska KE w sprawach przez nią podejmowanych czy współpraca z obywatelami danego w państwa w zakresie inicjatyw związanych z polityką i priorytetami Unii Europejskiej.

Konrad Pruszyński, @kt Legnicka Gazeta Teatralna

RYC. TEATR MODRZEJEWSKIEJ

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 18 dni temu dnia 10/01/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 10, 2022 @ 3:33 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pobrane

Repertuar prasowy kina HELIOS Legnica

Read More →