Starostwo
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Dużo zakażeń, dużo zgonów. Uwaga, kornoawirus!

Przez   /   25/11/2021  /   29 Comments

497 osób zarażonych koronawirusem SARS CoV-2 zmarło podczas ostatniej doby w Polsce. Na Dolnym Śląsku – 20. W Legnicy – 3. Nowe zgony odnotowano m.in. w powiatach głogowskim, lubińskim, polkowickim. 

Ministerstwo Zdrowia podaje, że w kraju zakażenie stwierdzono u ponad 28 tysięcy ludzi. Na Dolnym Śląsku – u 2 087 osób.

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 64 dni temu dnia 25/11/2021
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Listopad 25, 2021 @ 2:28 pm
 • W dziale: wiadomości

29 komentarze

 1. lustrator pisze:

  Panie RYBA daj pan glos nie zwazajac na to ze dzieci i Ryby glosu nie majom>>>>Minister Zdrowia oznajmił dziś pomysły rządu na walkę z pandemią. Podsumować to można bardzo prosto: konsekwentny brak strategii i bieg od ściany do ściany, byle tylko pozorować jakiekolwiek ruchy i budować poczucie kontroli sytuacji.
  Przez ostatni tydzień (od 22 do 29 listopada) w wyniku pandemii zmarły 2233 osoby. Za każdą z tych śmierci kryje się tragedia i ból bliskich osób. Żeby zobrazować skalę dramatu – łącznie w zamachu na WTC zginęło 2996 osób, a tylko tygodniowe ofiary koronawirusa w Polsce to tyle, jakby nagle zniknęły Sejm i Senat. Ale nie raz, lecz czterokrotnie.
  25 listopada, minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział na antenie Radia RMF FM: “Restrykcje są mało skutecznym środkiem ograniczenia wzrostu pandemii”.
  29 listopada, czyli cztery dni później, wystąpił na konferencji prasowej, na której zapowiedział… restrykcje, jakie dotykać będą Polaków od 1 grudnia. Ujawnił tym samym alertowy pakiet obostrzeń ws. Omikronu.

 2. lustrator pisze:

  jak zwykle koscielne zadupie wyraznie czeka do niedzieli zeby zaspiewac.Ale nie jest tak zle obatele europy.Jest was nawet 23%.Zawsze 28% zadupia nawet jak juz tlenu brak>>>>Czy, ogólnie rzecz biorąc, sytuacja w naszym kraju zmierza w dobrym czy też złym kierunku” – takie pytanie rządowa fundacja Centrum Badania Opinii Społecznej w dniach 4-14 listopada postawiła grupie 1100 respondentów. Aż 62 proc. z nich wybrało odpowiedź “w złym”, 23 proc. uznało, że sytuacja w Polsce zmierza w dobrym kierunku, a 16 proc. nie potrafiło sprecyzować swojego zdania w tej sprawie.

 3. lustrator pisze:

  natomiast to juz jest pajacowanie ale rzondowe.Swietne z rana dla przecietnego koscielnego zadupia w wieku 50plus>>>>Przez 9 miesięcy uczestniczył w walce rządu z pandemią COVID–19. Potem odszedł. Teraz prof. Wojciech Maksymowicz, były wiceminister nauki, ujawnia powody swojej decyzji. Właśnie ukazał się wywiad–rzeka z lekarzem: “Propaganda, która zabija. Kulisy walki z pandemią w Polsce”.
  Anna Dryjańska: Gdy rok temu odchodził pan z rządu, mówił pan, że chce wrócić do pracy w szpitalu. Tymczasem z pańskiej książki wynika, że to nie była cała prawda.
  Prof. Wojciech Maksymowicz: Za moją decyzją stała narastająca niezgoda na to, co się dzieje w rządzie w sprawie walki z pandemią. Nie chciałem przykładać do tego ręki.
  A co się działo?
  Rząd skupił się na propagandzie, która wpływała na decyzje dotyczące walki o zmniejszenie liczby zakażeń i zgonów. Po wzorcowych działaniach z marca 2020 roku, gdy udało nam się zdusić pandemię i zapobiec tragedii, nastąpiły tygodnie i miesiące, w których priorytet miało nie zdrowie i życie Polaków, ale słupki poparcia PiS. To sondaże decydowały o tym, czy i jakie środki bezpieczeństwa wprowadzi władza.
  Pierwsza syrena alarmowa zawyła, gdy w kwietniu środowisko prezesa PiS zaczęło wbrew Konstytucji i zdrowemu rozsądkowi forsować tak zwane wybory kopertowe. Jako Porozumienie mocno się temu sprzeciwiliśmy. To było sprzeczne z polską racją stanu. Jarosław Kaczyński powiedział wówczas, że jestem wielkim rozczarowaniem.

  Zabolało?
  Średnio mnie obchodziło, co o mnie myśli. Liczyły się tylko rzeczy, które powinny jednak pozostać apolityczne.
  Nie całe Porozumienie protestowało.
  Owszem. Środowisko Adama Bielana, które potem odłączyło się od Jarosława Gowina, miało na ten temat inne zdanie. Uruchomił się w nich taki pandemiczny darwinizm. Nie chcieli słyszeć o przełożeniu daty wyborów – a przypominam, że to był czas, gdy jeszcze nie było szczepionki. Najważniejsza była kolejna kadencja Andrzeja Dudy.
  “Propaganda, która zabija. Kulisy walki z pandemią w Polsce”. Książka prof. Wojciecha Maksymowicza. Wywiad–rzekę przeprowadził Jarema Piekutowski.
  “Propaganda, która zabija. Kulisy walki z pandemią w Polsce”. Książka prof. Wojciecha Maksymowicza. Wywiad–rzekę przeprowadził Jarema Piekutowski.
  Wśród bielanowców pojawiały się głosy, że to naturalne, że starsi ludzie umierają. Gdy tłumaczyłem, że nie tylko starsi i że mogliby jeszcze długo pożyć, gdyby nie epidemia, przyznawali, że to przykre, ale gospodarka jest najważniejsza. Kto ma umrzeć, umrze, kto ma przeżyć, przeżyje – taka była ich logika.
  Dla mnie jako lekarza było to nie do zaakceptowania. Próbowałem ich przekonać, mówiłem, że chodzi także o życie ich rodziców i dziadków, ale nic nie trafiało.
  Nie byli zresztą jedynymi w Zjednoczonej Prawicy, którzy myśleli w ten sposób. Nie spodziewałem się czegoś takiego. Przecież to rażąco niezgodne z katolickimi wartościami, do których przywiązanie deklarują.
  Odpowiedzialny polityk powinien ratować ludzi – czasami nawet przed nimi samymi. A tu nic: żadnej odpowiedzialności, żadnych merytorycznych argumentów, tylko słupkoza.
  Naprawdę był pan zdziwiony? Po 5 latach?
  Naprawdę. Z boku to wyglądało inaczej. Ja miałem nadzieję coś zmienić. Niestety widziałem wiele rzeczy, które robiono tylko dla propagandy. Tak było na przykład z likwidacją gimnazjów, albo z dodawaniem słowa “narodowy” do nazwy każdej instytucji czy inicjatywy.
  O ile w tego typu przypadkach było to niepotrzebne, albo szkodliwe, o tyle w realiach pandemii kult propagandy stał się po prostu zabójczy. Rząd przekonywał, że odnosi sukces za sukcesem – co nie miało związku z rzeczywistością i dawało fałszywe poczucie bezpieczeństwa, skłaniało do niepotrzebnego ryzyka.
  Tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich premier Mateusz Morawiecki przekonywał, że pokonaliśmy koronawirusa, a choroba jest w odwrocie. Musiał wiedzieć, że to bardzo wątpliwe, eksperci ostrzegali, że po chwilowym uspokojeniu jesienią uderzy w nas kolejna fala. I tak się stało.
  Jednak na początku lipca najważniejsze było to, by ludzie poszli do urn i zagłosowali na Andrzeja Dudę. Jarosław Kaczyński mówił nam, że jeśli wprowadzony zostanie stan wyjątkowy i wybory się teraz nie odbędą, to nie zbudujemy Polski “takiej, jak należy”, a w kraju zapanuje “ideologia LGBT”.
  To był ten moment, gdy mógł pan zastosować klauzulę sumienia i rzucić papierami. Powiedzieć rządzącym, by udawali walkę z pandemią bez pana.
  Myśli pani, że mnie nie kusiło? Oczywiście mogłem w każdej chwili trzasnąć drzwiami – zwłaszcza, gdy dowiedziałem się, że mam rządowy zakaz wypowiedzi na temat pandemii. Ale miałem poczucie, że wtedy wokół premiera będzie jeszcze mniej osób, które kierują się względami medycznymi, a nie politycznymi.
  Robiłem co mogłem, by skierować walkę z pandemią na właściwe tory. Naciskałem na to, by Ministerstwo Zdrowia zamawiało polskie testy, by sprawdzało ludzi na obecność koronawirusa metodą pulowania.
  Chodziło o to, by zamiast lockdownów robić szeroki przesiew, tak by osoby zakażone, nawet jeśli nie mają objawów, wiedziały, że powinny się odizolować, by nie zakażać innych. Szerokie testowanie jest kluczowe, jeśli chcemy zdusić tę epidemię i ograniczyć liczbę ofiar.
  Jednak minister Adam Niedzielski wydał zakaz testowania osób bezobjawowych, a potem wybuchały kolejne ogniska – w domach opieki, w kopalniach…
  Ta antytestowa polityka trwa do dziś. Wie pani, na którym jesteśmy miejscu pod względem liczby testów na milion mieszkańców? 98. Przed nami są m.in. Armenia, Mongolia, Martynika…
  Jak pan myśli, z czego się to bierze? Polska nie ma pieniędzy na testy?
  Myślę, że finanse są ważne, ale nie decydujące. Obawiam się, że istotną rolę odgrywa czynnik propagandowy. Rządzący wolą pokazywać zaniżoną liczbę zakażeń. To po prostu wygląda lepiej.
  Z podobnego powodu po jakimś czasie podjęto decyzję, by w statystykach zgonów covidowych rozbijać liczbę zmarłych na tych, którzy mieli też inne choroby i na tych, u których był tylko COVID. Chodziło o to, by nie pokazywać jednej, wielkiej liczby, tylko dwie mniejsze.
  A przecież gdyby nie koronawirus, zmarli z innymi chorobami nadal by żyli. To kolejna manipulacja i zaciemnianie obrazu sytuacji.
  Nie wspomnę już o tym, że nawet instytucje naukowe nie mają dostępu do danych, które pozwoliłyby im ustalić prawdziwy rozmiar pandemii, a zatem wydać skuteczne rekomendacje.
  Walczymy z COVID–em z zawiązanymi oczami, a jakie są efekty, każdy widzi. Jesteśmy na światowym podium jeśli chodzi o dzienną liczbę zmarłych. Wyprzedzają nas tylko Rosja i Ukraina. To makabryczne “osiągnięcie”.
  Jest pan rozgoryczony.
  Tak, bo teraz mamy już szczepionkę, ale władza nie zadbała wystarczająco o to, by społeczeństwo ją przyjęło.
  Tu właśnie przydałaby się pozytywnie rozumiana propaganda – od tego jest TVP, by wypromować szczepienia, tak by każdy, kto nie ma przeciwwskazań medycznych, zabezpieczył się przeciw ciężkiemu przebiegowi zakażenia.
  Tymczasem na szczytach władzy mamy klub dyskusyjny zamiast przywództwa, a szpitale zapełniają się niezaszczepionymi z ciężkim przebiegiem COVID–19.
  Jak wygląda sytuacja w pańskim szpitalu?
  Wbrew planom NFZ nie będziemy w czwartej, ale w drugiej linii walki z epidemią. To znaczy, że już teraz główna część oddziału kardiologii i chorób wewnętrznych została oddana pacjentom covidowym.
  Zapewne już od przyszłego tygodnia anestezjolodzy będą mieli coraz mniej czasu na planowe zabiegi, bo jest coraz więcej pracy na oddziale zakaźnym. Teraz trwa wyścig z czasem: do pierwszych dni grudnia chcemy zoperować jak najwięcej niecovidowych pacjentów, bo potem może już w ogóle nie być dla nich miejsca.
  Już teraz musimy odsyłać ludzi z kwitkiem. Jesteśmy źli i rozczarowani – i my, i pacjenci. Kolejki się piętrzą, choroby nasilają. A przecież nie musiało tak być. Niestety nie wydaje się, by coś miało się zmienić.
  Kto jest odpowiedzialny za klęskę pandemiczną w Polsce?
  Nie chcę wskazywać jednej osoby. Powiem tylko, że gdy widzę ludzi, którzy tak jak ja wywodzą się z pierwszej “Solidarności”, a dziś zamiast ratować życie i zdrowie Polaków martwią się tylko o swoje słupki, to mam przekonanie, że ta polska racja stanu, którą tak usilnie budują, jest pozbawiona szacunku do obywatela, jednostki.
  Liczy się tylko władza i jej utrzymanie – bez względu na koszty. Nie o taką Polskę walczyłem i będę walczyć.
  Napisz do autorki: anna.dryjanska[at]natemat.pl

 4. lustrator pisze:

  alez bedzie smutno bez tego pajacowania z zagrodna.

 5. do lustrator pisze:

  pa slomiany pajacu

 6. lustrator pisze:

  no co majoneziku.Nie dalo rady ciagnac tych swoich glupot dalej to wymyliles TVN.

 7. lustrator pisze:

  no co tchu zlapac nie umiesz.To karetka.

 8. lustrator pisze:

  kurski tez nosi czy nie jak Horban.

 9. lustrator pisze:

  no i jak tam jest w TVP?/mowia cos o tym?

 10. lustrator pisze:

  a gdzie te obostrzenia som majoneziku??rzond cos wprowadził?

 11. do lustrator pisze:

  obostrzenia dotycza wszystkich wzgledem maseczek dystansu pajacu czy szcepiony nie zakaza idioto

 12. lustrator pisze:

  moze obaj byli szczepieni a w studiu juz nikgo.To na temat majoneziku

 13. do lustrator pisze:

  tak juz na temat dr horban w studiu tvn zapytany przez piaseckiego o szczepienia obostrzenia restrykcje jednoznacznie stwierdzil ze w budynku stacji nie przestrzegane sa restrykcje mina prowadzacego bezcenna za wszystko inne zaplaca zakazeni dr horban i prowadzacy tez byli bez maseczek

 14. lustrator pisze:

  slusznie majonezik…. wal dalej.

 15. do lustrator pisze:

  takie teksciki tylko potwierdzaja twoje braki w uzwojeniu kultury tez rodzice nie nauczyli jedynie masz rozwolnienie bo obsrywasz jak to tutaj stwierdzili pomyliles portale cipciucha to nie tutaj

 16. lustrator pisze:

  i jeszcze cos moja ty cip cip cipuchna?

 17. Do lustrator pisze:

  Ty jestes strach na wroble z ksiazki czarnoksieznik z krainy oz szukal rozumu a mial siano wypisz wymaluj lustratorek pisiorek

 18. lustrator pisze:

  a to tak jak to wszystko razem. Nogi myj a nie licz na te swoje piec komorek.

 19. lustrator pisze:

  tak tak i idiote na glowie. Z zagrodna.

 20. do lustrator pisze:

  masz kompleks nieumych nog widac siano w glowicy i slome w gumiakach

 21. lustrator pisze:

  masz racje musze sluchac bo robisz tu za intelektualiste.Co za ulga ze znalazl sie jakis wreszcie matolek .Nie przeszkadzaj sobie dobrze ci idzie.Ale widac ze nie posluchales i liczac na te piec razy komorek wiecej nie umyles nog jednak..

 22. Do lustrator pisze:

  Jaki tekst glemboki tylko matolek mogl cos takiego wystrugac

 23. lustrator pisze:

  no tak nawet piec razy komorek wiecej cie nie ratuje.Umyj nogi i idz na podryw a poczujesz sie lepiej.

 24. do lustrator pisze:

  chyba ze maja paszporty widmo przez medykow

 25. do lustrator pisze:

  niezaszc zepionych niewpuscimy do sklepow szkół urzedow za to wpuscimy uchodzcow ktorzy niechoruja wedlug idioty

 26. do lustrator pisze:

  idiota cie robil

 27. lustrator pisze:

  mysle ze przyplywajacych do Lampedusy najpierw nalezy zapytac o szczepienia a potem wyslac z powrotem. To tak jak do glosu dopuszcza sie idiotow i tworzy z nich rzond.

 28. lustrator pisze:

  czy wprowadzajac restrykcje bedziemy wymagac paszportow od uchodzcow>>a to jest oczywiscie pytanie przecietnego idioty z ulicy.

 29. do lustrator pisze:

  Wlasnie niezalezna stacja TVN opublikowala material o wystawianiu falszywych paszportow covidowych.kto jest zamienszany medycy urzednicy itp.a to lekarze mowia ze otwiera im sie noz w kieszeni ze ludzie sie nieszczepia a jak wyglada zaszczepienie lekarzy policjantow nauczycieli itp osob ktore powinny dawac przyklad ano blado i tu pytanie czy wprowadzajac restrykcje bedziemy wymagac paszportow od uchodzcow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sad121 (2)

25 lat więzienia dla ojca, który zabił swoje dziecko

Read More →