basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Duet Diez Cuerdas zagra plenerowy koncert w Legnicy

Przez   /   10/08/2018  /   No Comments

12 sierpnia (niedziela), o godz. 18.00, na Skwerze Powstańców Wielkopolskich (zielony teren obok legnickiej Katedry) odbędzie się kolejny koncert na skwerze. Zagra zespół Diez Cuerdas. Wstęp wolny. Legnickie Centrum Kultury zaprasza legniczan! W razie niepogody wydarzenie zostanie przeniesione do Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej.

Diez Cuerdas to zespół instrumentalny założony w 2014 r. przez skrzypka Grzegorza Wojtasika oraz gitarzystę Jana Kudełkę – pasjonatów klasycznej muzyki kameralnej, którzy na dziesięciu strunach przenoszą słuchaczy w świat piękna i niezwykłych emocji muzyki Bacha, Paganiniego, Bartoka czy Piazzolli.

Grzegorz Wojtasik kształcił się w Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie skrzypiec prof. Rolanda Orlika. Jest laureatem Nagrody Specjalnej na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej “Wokół Vivaldiego” w Krakowie. Współpracował m.in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach czy AUKSO – kameralną orkiestrą miasta Tychy. Od 5 lat jest skrzypkiem Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk”.
Jan Kudełka ukończył z wyróżnieniem katowicką Akademię Muzyczną, w klasie prof. Aliny Gruszki. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych, zdobył pierwsze nagrody m.in. na konkursach w Austrii, Grecji i Chorwacji. Jako solista i kameralista koncertował w wielu krajach Europy (Włochy, Anglia, Dania, Szwecja, Słowacja, Czechy, Węgry).
Na co dzień uczy gry na gitarze w Szkole Muzycznej w Rudzie Śląskiej, jest też pedagogiem swojej macierzystej uczelni.

Zapraszamy!

Źródło: EGO/ Legnickie Centrum Kultury

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 402 dni temu dnia 10/08/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 10, 2018 @ 2:45 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

plakat_B1-podglad

Nadchodzi 33. Legnickie Conversatorium Organowe!

Read More →