Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Droga Kaźmierzów- Lubin będzie budowana dłużej

Przez   /   16/07/2019  /   No Comments

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad testuje cierpliwość kierowców czekających na dokończenie drogi ekspresowej S3 między węzłami Kaźmierzów a Lubin Północ? Przesunęła o 2 tygodnie termin na składanie ofert w przetargu, który ma wyłonić wykonawcę zadania. Z 12 do 14 miesięcy wydłużyła też termin realizacji inwestycji.

Policzmy. Jeśli zgodnie z wcześniejszym założeniami jeszcze przed końcem października 2019 r. dojdzie do podpisania umowy na kontynuację budowy tego odcinka S3, to – po uwzględnieniu zimowych przerw (od 15 grudnia do 15 marca) – inwestycja przeciągnie się do połowy 2021 roku.  Gdy w 2014 roku konsorcjum Salini i Pribex podejmowało się wykonania zadania, umowa przewidywała, że droga będzie gotowa najpóźniej w czerwcu 2019 r. W optymistycznym wariancie mamy więc 2 lata poślizgu.

W grudniu minie 10 lat od uzyskania decyzji środowiskowej dla tej inwestycji i 5 lat od podpisania umowy z włosko-polskim konsorcjum, które miało wybudować S3 od Kaźmierzowa do węzła Lubin Północ  Salini Polska Sp. z o.o.  -Lider plus partnerzy: Salini Impregilo S.p. A, Todini Construzioni Generali S.p.A., Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych Export – Pribex Sp. z o.o.). Konsorcjum zawiodło: rozgrzebało inwestycję, zaprzestało płacenia podwykonawcom. 29 kwietnia 2019 r. GDDKiA rozwiązała umowę z wykonawcą, a 19 czerwca 2019 r. wszczęła postępowania na kontynuację zadania pn. „Zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S3 Nowa Sól–Legnica (A4), zadanie III od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ”. Pod wpływem odwołań złożonych przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa była zmuszona dokonać zmian w specyfikacji.

FOT. URZĄD MIASTA W POLKOWICACH

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 151 dni temu dnia 16/07/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 16, 2019 @ 2:30 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

girl-2239965_1920

Kolejne kobiety dręczone przez “wor w zakonie”

Read More →