Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Donatan i Cleo zagrają na finale WOŚP w Legnicy

Przez   /   29/12/2014  /   No Comments

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za niespełna dwa tygodnie. 11 stycznia w całej Polsce zbierane będą pieniądze dla dziecięcych oddziałów onkologicznych, pediatrii oraz na godną opiekę medyczna dla seniorów. W Legnicy 230 wolontariuszy czeka już tylko na identyfikatory, serduszka i sygnał do rozpoczęcia kwesty. Do zabawy zagrzewać będą lokalni artyści plus zaproszeni przez Galerię Piastów goście: Donatan i Cleo.

Orkiestrę przygarnęła pod dach Galeria Piastów. To w niej przez niemal cały dzień (godz. 12-20) odbywać się będą koncerty i licytacje przedmiotów, które legniczanie przekażą na rzecz WOŚP. Dary, opatrzone karteczką (z kto, co oddaje Orkiestrze i za ile wystawić to coś na aukcję), można składać w sekretariacie Legnickiego Centrum Kultury.

Sztab zarejestrował Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3. Poza jego uczniami, z puszkami na miasto wyjdzie młodzież z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, I Liceum Ogólnokształcącego, IV Liceum ogólnokształcącego oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Zostali już przeszkoleni przez Policję. Choć w tym roku nie udało się zorganizować zbiórki również za pomocą czytników kart elektronicznych, dyrektor Iwona Gorczyca przypuszcza, że za rok takie udogodnienie będzie możliwe.

Finał został przygotowany wspólnymi siłami Legnickiego Centrum Kultury, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 oraz Galerii Piastów. Jak podkreśla Grzegorz Szczepaniak, dyrektor LCK, jego załoga pracuje dla WOŚP na wolontariackich zasadach a artyści grają za zwrot kosztów dojazdu. Wyjątkiem jest Donatan i Cleo – gwiazda wieczoru, sponsorowana przez Galerię Piastów.

Zgodnie z duchem akcji, scena została oddana lokalnym wykonawcom. Podczas 23.Finału WOŚP w Legnicy będzie można podziwiać Zespół Pieśni i Tańca Legnica, Kyczerę, Black Time System, rapera Brudnych Ulic Proroka, Fame, Legnickie Morsy, Zielony Groszek, Strukturę, Why i – jako suport przed Donatanem i Cleo – formacje Photony. O godzinie 20. przed Galerią Piastów będzie można podziwiać pokaz fajerwerków w ramach Światełka do Nieba.

- Osobiście od samego początku mocno kibicuję Orkiestrze i cieszę się, że dostałam możliwość wesprzeć ją także zawodowo – mówi Elżbieta Sobolewska, dyrektor Galerii Piastów. – To dla nas bardzo ważny projekt.

Wiceprezydent Legnicy Dorota Purgal podkreśla, że sukces wszystkich dotychczasowych edycji WOŚP to zasługa ludzi, którzy je przygotowywali.

- Jestem wdzięczna za to zaangażowanie Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 3, Galerii Piastów, Legnickiemu Centrum Kultury i  tym, którzy udzielają wsparcia tej akcji – mówi Dorota Purgal.

 

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2016 dni temu dnia 29/12/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 29, 2014 @ 6:14 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

tadeusz sz

Akt oskarżenia dla byłego wójta gminy Zagrodno

Read More →