PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Dom Maria. Warsztaty w oczekiwaniu na święta

Przez   /   29/03/2018  /   No Comments

Młodzież z Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy znów wciągnęła seniorów z Domu Maria do wspólnej zabawy. Razem przygotowali kolorowe stroiki na Wielkanoc. I choć uczniowie musieli w końcu wrócić do szkoły, wystarczy na nie spojrzeć, aby w sercu zrobiło się radośniej.

To już piąte wspólne spotkanie w Domu Maria – pierwszym prywatnym domu pomocy społecznej w Legnicy. Obie strony polubiły te comiesięczne wizyty i bardzo ich wyczekują. Młodzież pojawia się zawsze z mnóstwem niespodzianek. Raz zabiera ze sobą szachy i warcaby, kiedy indziej instrumenty muzyczne lub pudła z materiałami do prac plastycznych. Teraz zorganizowała w jadalni warsztaty, podczas których wspólnie z seniorami tworzyła stroiki wielkanocne. Wigor i entuzjazm gości młodych udzielił się mieszkańcom Domu Maria. Głośno bili brawo, gdy na pożegnanie uczniowie zaśpiewali dla nich kilka skocznych piosenek.
Spotkania świetnie wpisują się w atmosferę Domu Maria, tak różną od przygnębiającego klimatu innych domów pomocy społecznej. Placówkę wyróżnia też solidna, regularna opieka rehabilitacyjna. Wszystko po to, by jak najdłużej utrzymać mieszkańców w możliwie dobrej formie fizycznej i psychicznej. Dom Maria oferuje miejsce dla samotnych seniorów i innych osób wymagających stałej opieki (chorych somatycznie, w tym chorych z Alzheimerem, itd.) za stawki niekiedy o kilkaset złotych niższe niż w publicznych domach pomocy społecznej w naszym regionie. Czekają na nich dwuosobowe, wygodnie urządzone pokoje, z osobnymi łazienkami. Są wyposażone m.in. w specjalistyczne łóżka dostosowane do indywidualnych potrzeb rezydentów. Na część wspólną składają się jadalnia, świetlica oraz przestronna sala rehabilitacyjna, wykorzystywana podczas indywidualnych i grupowych zajęć prowadzonych przez rehabilitantów z CostaMed.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 837 dni temu dnia 29/03/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 29, 2018 @ 11:38 am
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

meeting-2810541_1280

Rajd oldtimerów z Jawora na Rozewie. Dla zuchwałych

Read More →