PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Daniel Cybulski. Wernisaż zwycięzcy Promocji 2014

Przez   /   31/08/2015  /   No Comments

Już w najbliższy piątek (4 września), o godz. 18.00 w Galerii Sztuki, pl. Katedralny 1, odbędzie się wernisaż wystawy Daniela Cybulskiego, laureata Grand Prix 24. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych „Promocje 2014”. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Prace Daniela Cybulskiego to minimalistyczne kompozycje o ograniczonej palecie barw, w których figura – jeśli się pojawia – stanowi tylko miejsce odwołania dla kreowanej na płótnach przestrzeni. Cybulski pokazuje wizualny sens takich słów, jak pustka i nieskończoność, co potęguje wrażenie majestatyczności i monumentalności jego obrazów. Eksperymenty z kolorem, światłem i fakturą stanowią istotny wkład w budowanie nowych jakości w sztuce abstrakcyjnej młodego pokolenia.

Daniel Cybulski – absolwent gdańskiej ASP, dyplom z malarstwa w pracowni prof. Jerzego Ostrogórskiego. Laureat nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w konkursie Najlepsze Dyplomy 2013, zdobywca Nagrody Specjalnej w Artystycznej Podróży Hestii w 2012 roku, a także zwycięzca 24. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych „Promocje 2014” w Legnicy. Prace prezentował m.in. w Gdańskiej Galerii Miejskiej, Galerii Sztuki Współczesnej MD_S we Wrocławiu, Galerii Pionova w Gdańsku, a także w poznańskiej Galerii Miejskiej Arsenał.

 

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICy

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2583 dni temu dnia 31/08/2015
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 31, 2015 @ 3:47 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Żelazny Człowiek szuka kąta. Frączkiewicz w muzeum

Read More →