Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Czy Legniczanie mają szczęście w Lotto?

Przez   /   21/11/2019  /   No Comments

Osoby, które regularnie grają w loterie liczbowe i śledzą wyniki na bieżąco na pewno zdążyły zauważyć, że 11 listopada pewien gracz z Legnicy wygrał nagrodę I stopnia w Mini Lotto. Tym razem mowa o kwocie ponad 95 tysięcy złotych, co musiało zostać odebrane z wielkim entuzjazmem (zwłaszcza tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, kiedy każdy zastrzyk gotówki się przydaje). Zainspirowani tą informacją postanowiliśmy sprawdzić czy Legniczanie mają szczęście w Lotto i podobne gry liczbowe. Czy lubimy chodzić do kolektur i ile zostawiamy w nich pieniędzy? Poniżej przedstawiamy garść statystyk na temat wygranych, jakie padły do tej pory w Legnicy. Zdradzamy także tendencje Polaków związane z grami liczbowymi w oparciu o najnowsze badania i sondaże. 

W co grają Polacy?

Okazuje się, że Polacy wręcz kochają gry liczbowe a kolektury odwiedza co druga dorosła osoba! Jak pokazują badania IQS, średnio miesięcznie wydajemy do 10 zł (29 procent ankietowanych) albo do 19 zł (27 procent) na kupony. Co trzeci gracz to osoba po 56 roku życia (grają zarówno kobiety jak i mężczyźni).

Choć oferta gier liczbowych z roku na rok się poszerza, wciąż pozostajemy wierni klasycznemu „Totolotkowi”. Sporo zamieszania wzbudziło natomiast pojawienie się jakiś czas temu na naszym rynku słynnej wielkiej ogólnoeuropejskiej loterii EuroJackpot. Wiele osób nie mogło uwierzyć w to, że jeden kupon może być wart kilkaset milionów złotych.

Kolejna nowość to możliwość zagrania online w swoje ulubione gry, nie tylko liczbowe. W pewnym sensie jest to znak naszych czasów, że niemal każdy aspekt życia znajduje swoje odzwierciedlenie w świecie wirtualnym. To samo tyczy się gier. Dzisiaj zagramy nie tylko w gry karciane online ale również w popularne lotto, co jest wielkim ułatwieniem dla wielu osób, które zwyczajnie nie mają czasu wstąpić do kolektury po drodze do domu z pracy.

W jakich miastach mieszka najwięcej szczęściarzy?

W ubiegłym roku magazyn Wprost opublikował szczegółowy ranking dotyczący polskich graczy z uwzględnieniem podziału na miasta. Wyniki chyba nikogo nie dziwią, bo w rankingu tym króluje Warszawa, czyli miasto o największej liczbie mieszkańców w naszym kraju. Począwszy od 1996 roku (od tego momentu zaczęto prowadzić szczegółowe statystyki Lotto) aż do końca 2018 roku w Warszawie wyłoniono 116 milionerów!

Na drugim miejscu znalazł się Kraków z liczbą 54 wygranych, a na trzecim Poznań (34 wygrane). Miejsce czwarte i piąte należą odpowiednio do Gdańska (28 wygranych) i Wrocławia (26 wygranych). Pełny raport znajdziecie pod tym linkiem.

Przez wiele lat prowadzono sondaże dotyczące najwyższych polskich wygranych. Zazwyczaj różniły się one o „zaledwie” kilka milionów. Obecnie najwyższą wygraną w Lotto, jaka kiedykolwiek padła w Polsce jest 36,7 miliona złotych. Szczęśliwą kolekturą okazała się ta w miejscowości Skrzyszów a szczęśliwa data to 16 marca 2017.

Natomiast odkąd można w Polsce zakupić kupony EuroJackpot, nieco inaczej zaczęliśmy patrzeć na ranking „Totolotka”. To wszystko za sprawą polskiej wygranej I stopnia w EuroJackpot, która padła 10 maja 2019 roku (powiat piotrkowski). Anonimowy gracz wzbogacił się wówczas z dnia na dzień o kolosalną sumę 193 mln złotych!

Wygrane w Legnicy

Czy Legniczanie również mogą pochwalić się wygranymi w EuroJackpot? Okazuje się, że mamy na swoim koncie jedną wygraną IV stopnia, która wyniosła dokładnie 390 955,40 zł (wyniki z 11 maja 2018).

Do listopada 2019 r. włącznie Legniczanie zdobyli w sumie już 13 nagród w Mini Lotto (licząc od 1996 roku). Wygraliśmy też 6 nagród I stopnia w Lotto i Lotto Plus. Najwyższa z nich padła w kwietniu 2004 roku i wynosiła 7 107 933, 30 zł. Chętnie gramy także w Multi Multi (aż 4 razy wytypowaliśmy wysokie nagrody, mieszczące się w przedziale od 130 tys. zł do 2,7 mln zł.). Ponadto, trzykrotnie trafiliśmy nagrody o wysokości 250 tys. zł w lotto Kaskada.

Oczywiście daleko nam do wyników warszawskich. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że duże miasta mają nieporównywalnie większe szanse na wygraną z jednej prostej i logicznej przyczyny – większa liczba mieszkańców to także większa liczba grających osób (a tym samym większe prawdopodobieństwo trafienia wygranej).

Mieszkańcom naszego miasta życzymy szczęścia w ulubionych grach i dobrej zabawy przy typowaniu liczb. Mamy nadzieję, że przed Świętami w naszych kolekturach padnie jeszcze nie jedna nagroda taka jak ta z 11 listopada (albo jeszcze wyższa).

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 310 dni temu dnia 21/11/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 21, 2019 @ 1:59 pm
  • W dziale: rozrywka, styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 25.09.2020 094355.bmp

Nastrój się. Seed Holden zagra w zamku w Grodźcu

Read More →