AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Cuda na licznikach. Policja karze za cudotwórczość

Przez   /   13/01/2020  /   No Comments

Nowe przepisy pozwalają policjantom sprawdzać przebieg pojazdu podczas każdej kontroli drogowej. W związku z tym każdy dzień przynosi informacje o cudach na liczniku. W jednym z pojazdów, zatrzymanych przez legnicką drogówkę, cofnięto go o ponad 100 tysięcy kilometrów, w innym o ponad 60 tysięcy kilometrów. 

Po majowej zmianie w przepisach, za zmianę stanu licznika lub inne działania mające wpływ na jego prawidłowy pomiar grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. To przestępstwo. Policja w całym kraju prowadzi kontrole samochodów także pod tym kątem.

- W piątek po godzinie 12:00 na jednej z ulic w Legnicy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy marki Volkswagen. Po weryfikacji danych w systemie informatycznym Centralnej Ewidencji Pojazdów okazało się, że stan licznika podczas ostatniego badania technicznego był o ponad 60 tysięcy kilometrów większy niż obecnie – opowiada sierż. szt. Anna Tersa, oficer prasowa legnickiej policji.

Dzisiaj po północy policjanci z Legnicy zatrzymali BMW z licznikiem, na którym brakowało ponad 100 tysięcy kilometrów przebiegu. Kierowca zachowywał się dziwnie. Funkcjonariusze sięgnęli po narkotest. I nie mylili się – mężczyzna znajdował się pod wpływem środków odurzających.

- Sprawą liczników w obu pojazdach zajmą się funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, którzy w toku prowadzonego postępowania będą wyjaśniać jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny. Natomiast kierowca z BMW dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających – informuje Anna Tersa.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 525 dni temu dnia 13/01/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 13, 2020 @ 2:46 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Złotoryja. Popłynęła krew u franciszkanów

Read More →