Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

COVID. Nowe ograniczenia w Sądzie Okręgowym w Legnicy

Przez   /   19/10/2020  /   1 Comment

Od dzisiaj obowiązują nowe ograniczenia i zasady bezpieczeństwa w Sądzie Okręgowym w Legnicy, wprowadzone w związku z jesienną falą zakażeń koronawirusem SARS CoV-2. Wprowadzono m.in. regułę, że “rozprawy lub posiedzenia jawne przeprowadza się przy użyciu urządzeń technicznych umożliwiających przeprowadzenie ich na odległość z jednoczesnym bezpośrednim przekazem obrazu i dźwięku”.

 

Szczegółowe zasady określa wydane w piątek zarządzenie prezesa i dyrektora Sądu Okręgowego w Legnicy. Sąd urzęduje w poniedziałek w godz. 7.30 – 18 a od wtorku do piątku w godz. 7.30-15.30, choć rozprawy czy posiedzenia mogą się również odbywać później. Do budynku wpuszczane będą tylko osoby  biorące udział w sprawie sądowej, załatwiające swoje sprawy w Biurze Obsługi Interesanta,  w Punkcie Kasowym lub w Punkcie Informacyjnym Krajowego Rejestru Karnego. Rozprawy odbywają się bez udziału publiczności, ale dopuszczalna jest (za zgodą prezesa sądu) obecność na sali przedstawicieli mediów. Wstęp do budynku mają wyłącznie osoby bez objawów COVID-19, nie objęte kwarantanną ani izolacją, nie przebywające w domu z osobami w kwarantannie lub gospodarstwie. Przed wejściem wszyscy muszą się poddać się pomiarowi temperatury oraz zdezynfekować dłonie.

Zarządzenie określa szczegółowo procedury mające zapewnić bezpieczeństwo pracownikom sądu i jego interesantom. Najważniejszą nowością jest zasada, że posiedzenia i rozprawy jawne należy przeprowadzać z użyciem środków służących do komunikowania się na odległość. Nie jest konieczne, aby osoby, które w nich uczestniczą, przebywały w budynku. Rozprawy można przeprowadzać także w sposób tradycyjny (bez korzystania z komunikatorów), o ile nie wywoła to “nadmiernego zagrożenia dla zdrowia osób w nich uczestniczących”.

Szczegółowe informacje: Zarządzenie Prezesa Sądu Okręgowego w Legnicy i Dyrektora Sądu Okręgowego w Legnicy nr 16/20 z dnia 16 października 2020 roku w sprawie zasad organizacji funkcjonowania Sądu Okręgowego w Legnicy w stanie epidemii (PLIK DOCX, 33.45 KB).

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 44 dni temu dnia 19/10/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 21, 2020 @ 7:05 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. gg pisze:

    Ale sędziowie do sklepów chodzą? I dzieci do szkoły posyłają?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pulse-oximeter-5722328_1920

Projekt DOM: Pulskosymetry dla pacjentów z COVID-19

Read More →