Helios_baner
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Spektakl dla dzieci i piknik rodzinny w Galerii Sztuki

Przez   /   08/09/2022  /   No Comments

W sobotę Galeria Sztuki zaprosiła dzieci na spektakl „Co w książkach piszczy”, którego bohaterka – ciekawska mysz – zaraziła uczestników miłością do książek. Przedstawienie przygotowały aktorki Teatru Modrzejewskiej – Zuza Motorniuk i Magda Skiba.

Projekt „Czytankowo”, którego częścią był spektakl, dobiega końca. W jego ramach odbędą się jeszcze dwa spotkania. 8 września (czwartek) o godz. 18.00 Anna Cieplak poprowadzi warsztaty „Tell story”. To propozycja dla wszystkich (powyżej 15 roku życia), którzy chcieliby tworzyć teksty literackie, ale nie wiedzą, od czego zacząć. „Będziemy pracować nad tym jak stworzyć autorski tekst bez schematów czy gotowych recept, szukać swojego języka wypowiedzi, zastanawiać się nad tematami, które chcemy podjąć, robić ćwiczenia oraz przede wszystkim pisać, czytać i rozmawiać. Zobaczycie, że pomysły twórcze mogą przychodzić z różnych stron: ze snu, wyobraźni, uważnej obserwacji ale i codziennych doświadczeń” – mówi prowadząca Anna Cieplak, tegoroczna finalistka Nagrody Literackiej Nike.
Na warsztaty „Tell story” obowiązują zapisy: galeria@galeria.legnica.eu.

Z kolei 10 września (sobota) o godz. 18.00 wrócimy do świata bajek – Magdalena Kozieł-Nowak i Marianna Sztyma, dolnośląskie artystki związane z Galerią Satyrykon opowiedzą o sztuce, inspiracjach, rywalizacji i przyjaźni. Zapytamy o kulisy pracy ilustratorki, związek sztuki ze słowem i budowanie opowieści.

Sobota upłynie także pod znakiem zabaw ze sztuką. W godz. 12.00-15.00 odbędzie się dobrze znany legniczanom piknik artystyczny Familiada. Podczas kolejnej edycji spotkamy się na dziedzińcu Zamku Piastowskiego, by kreatywnie spędzić czas. To impreza dla całej rodziny: festyn rozrywkowy i piknik artystyczny w jednym. W programie moc warsztatów artystycznych – tworzenie biżuterii z recyklingu, dziennik roślinny, eko-instrumenty, kolorowe torby wielokrotnego użytku, lalki motanki i spotkanie z malarstwem. Nie zabraknie strefy relaksu z owocowym poczęstunkiem.
Festynowi towarzyszyć będzie wymiana kulturalna „Radosny SWAP”. W ramach akcji legniczanie będą mieli okazję wymienić się ubraniami, płytami, książkami i akcesoriami, które dzięki inicjatywie zyskają nowe życie.

Wstęp wolny.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. / RYC. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Żelazny Człowiek szuka kąta. Frączkiewicz w muzeum

Read More →