DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Co słychać na koloniach zorganizowanych przez TPD?

Przez   /   02/08/2019  /   No Comments

Szczególnie ciekawie przebiegają turnusy kolonijne przygotowane przez Legnicki Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.


Mimo braku dofinansowania – z wyjątkiem wsparcia dla 90 dzieci podopiecznych Funduszu Składkowego KRUS – przygotowano wypoczynek dla ponad 600 dzieci z terenu subregionu legnickiego. Większość kolonii odbyła się w czerwcu i lipcu: Międzyzdroje i Warszawa, a w sierpniu rozpoczęły się kolonie w Kołobrzegu i Kudowie Zdrój. Kolonie odbywają się w roku 100-lecia TPD, a także w Roku Moniuszkowskim i w roku 75-lecia wybuchu Powstania Warszawskiego. Te rocznice wyeksponowane są w programach kolonii obok oczywiście kąpieli, plażowania, zajęć  sportowo-rekreacyjnych i turystyczno-krajoznawczych. Na turnusach kolonijnych odbywały się wieczory pamięci o św. Janie Pawle II. Wielką niespodzianką było zaproszenie czterdziestoosobowej grupy legnickich dzieci i przebywających z nimi dzieci z partnerskiego miasta Legnicy – Drohobycza do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.
Dzieci te przebywały na kolonii w Centralnym Ośrodku TPD „Helenów” w Warszawie. Na zaproszenie Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy zwiedzały Pałac Prezydencki. Z uczestnikami spotkał się też Prezydent RP Andrzej Duda.
Pani Prezydentowa, która sprawuje honorowy patronat nad obchodami stulecia TPD, żywo interesowała się działalnością Legnickiego Oddziału TPD. Podkreśliła z uznaniem działalność młodych wolontariuszy, w tym studentów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona. A także działaniami na rzecz pomocy dzieciom szczególnej troski.
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali okolicznościowe upominki i autografy od pary prezydenckiej. Chór dziecięcy odrodzenie „ Z Drohobycza” w pięknych ludowych strojach zaprezentowały koncert pieśni patriotycznych religijnych i ludowych.
Pobyt dzieci z Drohobycza sfinansował Senat RP. Oprócz Pałacu Prezydenckiego, młodzi drohobyczanie zaprezentowali koncerty w Sejmie, Centrum Zdrowia Dziecka, Ośrodku TPD „Helenów” i w kościele Najświętszej Maryi Panny w Warszawie. Oprócz kolonii wyjazdowych oddział TPD w Legnicy zorganizował akcję „Lato w mieście 2019” na bazie Ośrodka „Kibice Razem”, a koła specjalnej troski z Lubina i Jawora zorganizowały turnusy rehabilitacyjno-lecznicze w Mrzeżynie i Serbinowie dla blisko 100 uczestników (dzieci z rodzicami). Ponadto ok. 50 dzieci wypoczywało we Włoszech za pośrednictwem Biura Podróży „Kenion”.

Źródło: TPD Legnica

FOT. TPD LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 208 dni temu dnia 02/08/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 2, 2019 @ 3:55 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Konferencja_cukrzyca_24.02__3__01

Dolny Śląsk wyda 10 mln zł na walkę z cukrzycą. Jak?

Read More →