DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Chocianów. Radni zbierają się do walki z “ideologią LGBT”

Przez   /   17/09/2019  /   2 Comments

Grupa radnych z klubów Prawa i Sprawiedliwości oraz Tomasz Kulczyński 2018 przygotowała na najbliższą sesję Rady Miejskiej w Chocianowie projekt rezolucji w obronie szkół i rodzin przed “ideologią LGBT”, lekcjami wychowania seksualnego, strażnikami tolerancji oraz poprawności politycznej. Radni chcą sprzeciwić się też atakom na Kościół katolicki.

62-letni Janusz Ślipko reprezentuje w samorządzie Prawo i Sprawiedliwość. To jego podpis widnieje pod projektem “Rezolucji dotyczącej powstrzymania ideologii “LGBT” przez wspólnotę samorządową oraz ataków na Polski Kościół i obrażania uczuć religijnych ludzi wierzących” (pisownia oryginalna). Projekt uchwały ma być jedną z trzech spraw, dla których w czwartek 19 września zbierze się Rada Miejska w Chocianowie. Jeśli uchwała przejdzie, rezolucja zostanie przesłana do prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, premiera, ministra edukacji oraz dolnośląskiego kuratora oświaty. Jej treść zostanie także rozpropagowana wśród mieszkańców gminy.

W uzasadnieniu projektu uchwały przewodniczący rady pisze, że podobną uchwałę podjęło już kilkadziesiąt polskich samorządów wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Jednak w regionie legnickim gmina Chocianów przeciera szlak. Janusz Ślipko jest z tego dumny.

Według wiedzy przewodniczącego rady, w Chocianowie nie dochodziło do tej pory do żadnych ataków na Kościół katolicki i ludzi wierzących. W gminie nie odnotowano też śladów jakiejkolwiek aktywności środowisk LGBT. Autorzy rezolucji wiedzą jednak z mediów, że poza ich gminą jest z tym potężny problem. Ostrzeżeni przez  TVP i innych postanowili działać, tzn zawczasu dać odpór wrogowi, który zasadził się na ich dzieci, rodziny tudzież całą chrześcijańską tożsamość narodu polskiego.

- To nie jest działanie akcyjne -  mówi Janusz Ślipko. – To jest inicjatywa wspierająca, że po prostu jesteśmy przeciwni. W tym momencie nikogo nie atakujemy, nikogo nie rozliczamy, w nikogo nie uderzamy. Ja mam dzieci. Masa ludzi ma dzieci. Słuchając w mediach, co się dzieje, wychodzimy z taką  inicjatywą, żeby pohamować się i nie wprowadzać pewnych działań.

Za groźne w Chocianowie uznano lekcje wychowania seksualnego według standardów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), obecność w szkołach “latarników” (specjalistów monitorujących sytuację uczniów LGBT, którzy mają reagować, jeśli zauważą, że dzieci są nękane), zasady poprawności politycznej (np. tolerancja wobec inności, szacunek dla każdego człowieka) nazywane w rezolucji “homopropagandą”.

Janusz Ślipko uważa, że homoseksualizm to choroba. Współczuje dotkniętym nią osobom. Mówi, że trzeba je leczyć. Dlatego boi się szkół, w których osoby o innej orientacji seksualnej będą traktowane jako normalne, otoczone wsparciem dorosłych i tolerancją zgodnie z założeniami tzw. warszawskiej deklaracji LGBT+. Przewodniczący Rady Miejskiej w Chocianowie jest przekonany, że w takich warunkach choroba (homoseksualizm) grozi rozprzestrzenieniem się na dzieci wychowane w porządnych polskich katolickich rodzinach. – Jeśli osoba w młodym wieku będzie przebywała w takim środowisku, które wypaczy jego spojrzenie czy normalne zachowania, to można domniemywać, że później dorastając człowiek będzie się zachowywał tak a nie inaczej - wyjaśnia mi Janusz Ślipko. – Jak większość społeczeństwa nie jestem za tym, żeby ukierunkowywać dziecko, że ma być z chłopca dziewczynka czy odwrotnie.

Chocianowska rezolucja jest niemal słowo w słowo skopiowana z uchwał innych samorządów, m.in Sejmiku Województwa Lubelskiego czy Rady Gminy Łosina Dolna. Co zawiera?

“W związku z wywołaną przez niektórych polityków wojną ideologiczną Rada Miejska w Chocianowie wyraża sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności, gwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej Konstytucji, a także ingerują w autonomię wspólnot religijnych.

Podejmowane w ostatnim okresie przez przedstawicieli krajowej i samorządowej sceny politycznej działania, ukierunkowane są na wywołanie fundamentalnych zmian w życiu społecznym. Działania te zorientowane są na anihilację ukształtowanych przez Kościół katolicki wartości takich, jak m.in. dążenie do poszukiwania prawdy, troska o rozwój moralny młodego pokolenia, troska o instytucję rodziny oraz szkołę opartą na zasadach chrześcijańskich.

Dlatego też mając na względzie dobro człowieka i rodziny, deklarujemy, że:

- staniemy w obronie naszej szkoły i rodziny, dążąc do ich ochrony przed rozprzestrzeniającą się ideologią, sprzeczną z chrześcijańskimi wartościami,

- nie godzimy się na wprowadzanie do polskiego systemu oświaty elementów wychowania seksualnego w myśl standardów Światowej Organizacji Zdrowia,

-nie godzimy się na sprzeczne z prawem oraz z realnym dobrem dzieci instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. „latarników”),

- nie pozwolimy na wywieranie administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej (słusznie zwanej „homopropagandą”) w wybranych zawodach. Będziemy chronili m.in. nauczycieli i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania np. w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników czy kontrahentów.

Z ogromnym smutkiem i oburzeniem odbieramy wszelkie przejawy antychrześcijańskich działań, których celem jest ośmieszanie i poniżanie uczuć religijnych katolików.
Przykładem tego typu działań jest antykatolickie i antyklerykalne wystąpienie redaktora naczelnego „Liberté”, poprzedzające wykład Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim, które odbieramy jako przejaw nienawiści i piętnowania ludzi wierzących.

Jako radni Rady Rady Miejskiej w Chocianowie i ludzie wierzący jesteśmy pełnoprawnymi obywatelami naszej Ojczyzny i posiadamy zagwarantowane prawo do wolności religijnej, dlatego wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec obrażania naszych uczuć religijnych i atakowaniu Kościoła Katolickiego.

Deklarujemy, że Rada Miejska w Chocianowie w realizacji swoich publicznych zadań będzie wierna tradycji narodowej i państwowej, mając w pamięci tysiącletnią tradycję chrześcijaństwa w Polsce oraz wielowiekowe przywiązanie Polaków do wolności”.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 130 dni temu dnia 17/09/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 17, 2019 @ 3:20 pm
  • W dziale: wiadomości

2 komentarze

  1. Lustrator pisze:

    no cóz swiat trzeba ratowac przed slipkami.Jest ich tylu ze nie bedzie łatwo.Wszechogarniajaca glupota slipek niewatpliwie wynika z nieuctwa.

  2. OP pisze:

    Hipokryta. Napiszcie prawdę co się dzieje w Chocianowie s nie promujecie tego pisowca, który skumał się z przyjscielami peło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

mauser

Pod Legnicą składowano bez zezwoleń groźne odpady

Read More →