BAZA_WYNOS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Akcja legnickich licealistów #Podajłapkę na Facebooku

Przez   /   28/03/2021  /   No Comments

W środę wieczorem grupa kilkunastu uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy rozpoczęła #Podajłapkę challenge – dobroczynną akcję na rzecz bezdomnych czworonogów. Charytatywna zabawa zainicjowana przez młodzież szybko trafiła w serca internatów w różnym wieku, co widać po licznych zdjęciach, które pojawiają się na Facebooku.

- Z radością obserwujemy jak na Facebooku co chwilę pojawiają się nowe posty z naszym wyzwaniem. Serce rośnie gdy widzimy jak na konto zbiórki spływają kolejne datki, a do magazynu trafiają pierwsze dary dla zwierzaków. Serdecznie zachęcamy także nowe osoby do wspólnej zabawy i podjęcia się challengu – informują na wydarzeniu na Facebooku organizatorzy akcji z ALO.

Zbiórka jest prowadzona rzecz działającej pro publico bono Fundacji Przytul Psiaka i Kociaka, która od lat pomaga zwierzętom zamieszkującym teren Legnicy i powiatu legnickiego, a dziś z powodu epidemii musi borykać się z problemami finansowymi.

W ciągu przeszło dwóch dni na koncie zbiórki na zrzutka pojawiło się już blisko 1700 zł (link do zrzutki https://fb.me/e/28N8EZG6U), a do szkolnego magazynu zaczęły trafiać różne dary jak np. karma sucha i mokra, koce, smycze, miski czy kubraczki używane po zabiegach sterylizacyjnych.

- Chcemy nie tylko zatroszczyć się o byt zwierząt, lecz także przeprowadzić skuteczną akcję sterylizacyjną, która pomoże ograniczyć niekontrolowany przyrost populacji kotów – wyjaśniają uczniowie ALO.

Jak działa challenge #Podajłapkę? Oto zasady:

- Masz 48 godzin od chwili nominacji aby wrzucić na swój profil na Facebooku zdjęcie z jakimś zwierzęciem lub logiem naszej akcji (namalowane np. na ręce). Dodaj koniecznie link do wydarzania z opisem akcji https://fb.me/e/28N8EZG6U !

- Powinieneś także zasilić naszą zbiórkę na zrzutka.pl/md5r37 lub przynieść do magazynu dary dla czworonogów.

- Nominuj do wyzwania co najmniej dwie kolejne osoby.

- Podoba się Tobie nasza akcja, a jeszcze nie otrzymałeś nominacji – zostań pierwszym ogniwem nowego łańcuszka i rzuć wyzwanie swoim znajomym!

Sam challenge #Podajłapkę to dopiero początek całej akcji, która potrwa aż do majówki. W planach organizatorzy mają planach jeszcze wiele ciekawych działań, o których będą informować na wydarzaniu “Podajłapkę – pomoc dla bezdomnych zwierząt w Legnicy” (https://fb.me/e/28N8EZG6U). Tam też można znaleźć więcej informacji o zbiórce oraz fundacji.

Źródło: #PodajŁapkę

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dieta-pudelkowa_-1-

Dieta pudełkowa – czy to dobre rozwiązanie?

Read More →