Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Bezpłatne autobusy dla gości z Dzieła Nowego Tysiąclecia

Przez   /   30/05/2019  /   No Comments

Na dzisiejszej (30 maja) sesji Rada Miejska Legnicy przyjęła m.in. przygotowaną przez prezydenta uchwałę, dotyczącą opłat za przejazdy miejską komunikacją. Dotyczy ona zapewnienia bezpłatnych przejazdów autobusami MPK na terenie miasta uczestnikom obozu integracyjno-formacyjnego, organizowanego w Legnicy w dniach 8-15 lipca. Będzie to ok. 600 studentów z całego kraju, stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Zwolnienie naszych gości z opłat ma charakter okolicznościowy i bardzo ważny motyw promocyjny. Stanowi wsparcie dla uczestników tego rodzaju imprez, umożliwiające samodzielne zwiedzanie miasta, zapoznanie się z jego historią, zabytkami i życiem codziennym mieszkańców.
Przypomnijmy, że Legnica będzie jednym z miast goszczących latem kilkuset stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zostało to ogłoszone podczas styczniowego spotkania w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.
Dzięki uprzejmości włodarzy miast, tegoroczne obozy Fundacji odbędą się w Toruniu i Legnicy. Toruń będzie gościł uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich w dniach 18-30 lipca, natomiast Legnica – studentów od 8 do 15 lipca.
Podczas konferencji prezydenci tych miast zapewnili, że dołożą wszelkich starań, aby obozy były dobrze zorganizowane, a młodzi ludzie wyjechali zadowoleni z pobytu.
- Legnica słynie z otwartości, gościnności i przyjaźni – powiedział wówczas uczestniczący w konferencji prezydent Tadeusz Krzakowski. – Sprawimy, że nasi goście poznają i pokochają nasze miasto.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 485 dni temu dnia 30/05/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 31, 2019 @ 9:48 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vote-3569999_1280

Legnickie Pole. Referendum – do usunięcia rada lub wójt

Read More →