Dezynfekcja1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Bezpłatna kolej dla uczniów i powrót “Aśki” do LGOM

Przez   /   28/09/2018  /   1 Comment

Padają kolejne deklaracje wyborczej. Piotr Borys – lider Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku – wspólnie z kolegami z listy legniczaninem Pawłem Frostem i głogowianinem Jackiem Zahorskim chce przywrócić szybką linię autobusową kursująca po drodze S3 pomiędzy Legnicą, Lubinem, Polkowicami i Głogowem. Autobus, podobnie jak i wszystkie marszałkowskie pociągi, byłyby darmowe dla uczniów i studentów. 

- Naszą deklaracją jest, aby przy współpracy władz Legnicy, Lubina, Polkowic i Głogowa przywrócić dawną linię autobusową A, która dzięki drodze ekspresowej S3 mogłaby być szybkim środkiem komunikacji dla czterech miast Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego – ogłasza Piotr Borys. – Zgodnie z naszym programem, linia byłaby darmowa dla wszystkich młodych ludzi uczących się i studiujących, bo to umożliwi im np. dojazd do teatru w Legnicy, na imprezy sportowe do Lubina czy wydarzenia kulturalne w Głogowie. Dodatkowo chcę jasno powiedzieć, że będziemy szukali sposobu, aby za zgodą Sejmiku uczniowie i studenci mogli jeździć za darmo również Kolejami Dolnośląskimi na terenie całego województwa. Nauka jest coraz droższa, a w ten sposób będziemy mogli wesprzeć aspiracje edukacyjne mieszkańców Dolnego Śląska.

- Mamy wyższe szkoły zawodowe w Legnicy i Głogowie, ale przecież kształcą się w nich nie tylko legniczanie i głogowianie.  Studentami są mieszkańcy Polkowic, Lubina, mniejszych miasteczek i wiosek. Warto zorganizować dla nich bezpłatny dowóz do tych szkół, by wyrównywać szanse – wtóruje Borysowi Jacek Zahorski, kandydat do Sejmiku z Głogowa.

- Ta sprawa nie ogranicza się tylko i wyłącznie do sfery kultury, edukacji, gospodarki – mówi Paweł Frost, który będzie numerem 4 na liście Koalicji Obywatelskiej. – Sprawny system komunikacyjny pomaga w integrowaniu społeczności lokalnych i scalaniu tego obszaru w coś, co w przyszłości może stać się prawdziwą aglomeracją.

- Ja nie mam wątpliwości, że wszelkie działania, które zmierzają do większej mobilności społeczności LGOM-u, są potrzebne. Zwłaszcza, gdy dotyczą młodych ludzi – komentuje Jarosław Rabczenko, kandydat na prezydenta Legnicy. – Liczę na to, że wśród moich kolegów są przyszli radni, być może członkowie zarządu województwa. Przy ich zaangażowaniu takie rozwiązania będą jak najbardziej realne do zrealizowania. Potencjał miast, które tworzą LGOM, jest równy Wrocławiowi. Wzmacniając wzajemne więzi, będziemy w stanie ten potencjał w pełni wykorzystać.

Piotr Borys widzi potrzebę uruchomienia na wzór linii Legnica-Głogów połączenia autobusowego pomiędzy Jelenią Górą a Lwówkiem Śląskim, Legnicą a Złotoryją, jeśli okaże się, że ze względu na stan techniczny torowisk wskrzeszenie połączeń kolejowych jest tymnczasowo niemożliwe.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 557 dni temu dnia 28/09/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 28, 2018 @ 3:03 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. Anonim pisze:

    A jakieś propozycje dla Chojnowa Jawora , Złotoryi Lwówka Sląskiego kiedy zorganizujecie państwo jakieś spotkanie w Złotoryi ? Mam deklaracje takiego spotkania od SLD a od was kiedy ? Pozdrawiam .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

moje-trzy-grosze-300x22412

Moje trzy grosze. Se puku

Read More →