WMD MCD
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Międzynarodowy Drone Film Festival teraz w Legnicy

Przez   /   16/03/2018  /   No Comments

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dronowych od tego roku odbywać się będzie w Legnicy. To wyjątkowe wydarzenie zrzeszające pasjonatów i operatorów bezzałogowych statków powietrznych oraz fanów fotografii i filmów lotniczych.

Drone Film Festival jest unikatowym międzynarodowym festiwalem, który prezentuje odbiorcom najlepsze obrazy powietrzne zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Dotychczasowe gale finałowe odbywały się we Wrocławiu. Organizatorzy postanowili przenieść jednak swój festiwal do Legnicy. Dlaczego?

- Legnica od dawna stawia na nowe technologie, za co już w 2015 roku otrzymała tytuł Inteligentnego Miasta Roku. Tworzy też korzystne warunki do rozwoju biznesu związanego z najnowszymi trendami, czego przykładem jest budowa przez firmę Ritex Logistic nowoczesnego centrum badawczo-rozwojowego na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie prowadzone będą prace m.in. nad zastosowaniem dronów – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.

Drony stały się również filarem promocji miasta. Są wykorzystywane m.in. do robienia zdjęć i filmów promocyjnych miasta. Efektem tego jest projekt “Legnica z nieba”, z którym Legnica ruszyła w 2018 roku. Jego pierwszą odsłoną było wydanie miejskiego kalendarza ze zdjęciami miasta wykonanymi przy pomocy dronów, których pilotami są legniczanie.

Drone Film Festival Legnica 2018 odbędzie się w dniach 2-3 listopada 2018 roku. Na operatorów i fanów bezzałogowych statków powietrznych czeka moc atrakcji.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

images

Moje trzy grosze. Spóźniony wkurw

Read More →