AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Będzie konkurs na dyrektora teatru?

Przez   /   29/05/2012  /   Komentowanie nie jest możliwe

Do końca roku mają zostać zorganizowane konkursy na nowych szefów Muzeum Miedzi, Galerii Sztuki w Legnicy i Teatru im. Modrzejewskiej. Tak nakazuje ustawa, ale jednocześnie obowiązku nie ma.

Konkursy na dyrektorów muzeum i galerii zapowiedział prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. Wspomniał, że podobne, powinien przeprowadzić marszałek województwa na stanowiska szefa teatru.

- Zgodnie z naszymi uzgodnieniami do końca roku odbędzie się taki konkurs – zapowiedział wczoraj radnym prezydent miasta.

Taką zapowiedzią zaskoczony jest dyrektor legnickiego teatru Jacek Głomb.

-Z ustawy wynika, że może, ale nie musi – informuje szef legnickiej sceny. – Rozmawiałem w tej sprawie z marszałkiem i zapewnił mnie, że przyszłość teatru i jego linii  artystycznej jest stabilna.

Zgodnie z ustawą, organ nadzorczy ma do końca roku zorganizować konkursy w podległych jednostkach kultury. Teatr od kilku lat należy do Urzędu Marszałkowskiego. Jeśli nie przeprowadzi konkursu to ma dwa wyjścia: Jacek Głomb zostanie szefem teatru do końca 2013 roku i po tej dacie zostanie wyłoniony nowy szef, albo marszałek podpisze kontrakt z obecnym dyrektorem na okres od 3 do 5 lat bez rozpisywania konkursu. Jacek Głomb spodziewa się właśnie tego ostatniego wariantu.

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2989 dni temu dnia 29/05/2012
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 29, 2012 @ 8:00 am
  • W dziale: kultura, wiadomości

You might also like...

rejony1_2

Kolejne doniesienie na bezpartyjnego samorządowca

Read More →