Kino
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Legnicki sztab WOŚP szykuje bazarek z różnościami

Przez   /   10/01/2022  /   No Comments

Już 30 stycznia na legnicki rynku będzie naprawdę gorąco. To za sprawą 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród wielu atrakcji (m.in. koncertów) będzie “Legnicki Bazarek WOŚP”, na którym wrzucając do puszki niewielki datek będziemy mogli nabyć różne ciekawe rzeczy i vouchery. Sztab WOŚP już ruszył ze zbiórką darów – pomóc może każdy przekazując od siebie dowolną rzecz!

Jak co roku podczas finału WOŚP będzie można spotkać licznych wolontariuszy z puszkami fundacji oraz czerwonymi serduszkami. Nie zabraknie także licytacji najciekawszych fantów na scenie oraz na allegro.
Natomiast ideą bazarku jest sprzedaż drobnych rzeczy (nowych i używanych) i voucherów (np. na usługi kosmetyczne czy restauracji). Tak aby każdy miał szanse kupić coś dla siebie na imprezie, a także wspomóc zbiórkę pieniędzy przekazując dowolny, nawet niewielki dar.
Co można przekazać? To co chcemy! To od pomysłowości darczyńców zależeć będzie, jakie interesujące i barwne gadżety znajdą się na bazarku (np. płyty, książki, rękodzieła, zabawki, art home design, instrumenty muzyczne, świeczki, vouchery i wiele, wiele innych).
- Być może dostaliśmy pod choinkę jakoś nietrafiony prezent czy posiadamy jakieś niepotrzebne rzeczy, które tylko przykrywa kurz. Bazarek WOŚP to idealny pomysł, aby dać im drugie życie i wspomóc przy okazji zbiórkę fundacji. Liczymy także na wsparcie lokalnych przedsiębiorców i sklepikarzy. Mamy także w naszym mieście zdolne osoby, które zajmują się różnego typu rękodziełami. Takie przedmioty maja swoją magię, oryginalną wartość i jesteśmy pewni, że byłyby prawdziwymi perełkami na naszym bazarku – zachęcają wolontariusze z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, organizatorzy bazarku ze sztabu WOŚP ZHP 2021.
Na bazarek trafi także sporo fantów przekazanych przez legniczan na WOŚP do LCK w ostatnich latach, rękodzieła powstałe w lokalnych ośrodkach kultury, a także fanty pozyskane przez wolontariuszy od lokalnych przedsiębiorców i znanych artystów.
Bardzo prosimy o dołączenie do fantów krótkiego opisu (jak jest taka potrzeba). Fanty możemy dostarczyć do:
- od godz. 8.00 do 15.00 do siedziby Towarzystwa Miłośników Legnicy “Pro Legnica” przy ul. Rynek 5/6 (numer domofonu 11),
- od godz. 8.00 do 20.00 do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, które mieści się na terenie campusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Sejmowej 5 w Legnicy. Na teren uczelni na hasło “WOŚP” można wjechać samochodem, a ochrona obiektu wskaże dokładnie miejsce magazynowania darów.
Więcej informacji o programie 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już niebawem.

Dawid Stefanik/ Sztab WOŚP ZHP21 w Legnicy

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sad121 (2)

25 lat więzienia dla ojca, który zabił swoje dziecko

Read More →