Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Bądź eko – łap swap w Galerii Sztuki w Legnicy

Przez   /   05/10/2021  /   No Comments

Wymień, nie wyrzucaj! – taka idea towarzyszy organizatorkom ekologicznej, bezgotówkowej wymiany ubrań i domowych przedmiotów w Galerii Sztuki. Podczas akcji „Łap swap”, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę (10.10.) w godzinach 10:00 – 14:00, w przestrzeni galerii będziemy mogli wymienić się między sobą odzieżą, dodatkami, zabawkami, książkami i płytami.

W ten sposób przysłużymy się nie tylko własnemu portfelowi, ale – w dobie nadprodukcji i nadmiaru – także środowisku. Spotkanie jest zwieńczeniem projektu „Ekologia jest sztuką”, który Galeria Sztuki realizowała w wakacje, a w którego ramach odbyły się m.in. warsztaty i prezentacje z ekologią w tle.

Podczas wymiany spotkać będzie można stylistkę Jolantę Watral, którą legniczanie mieli okazję poznać podczas biżuteryjnego eventu towarzyszącemu Legnickiemu Festiwalowi SREBRO w 2019 roku, a który miał miejsce w Galerii Piastów. Posłuży ona radą i zaprezentuje zasady udanej stylizacji, także na chętnych paniach.

-Pomysł tego przedsięwzięcia właściwie narodził się w Galerii, w trakcie naszych rozmów o tym, co my same możemy zrobić dla ekologii, o której tyle dyskutujemy, edukujemy i którą promujemy. Szybko spotkał się z entuzjazmem naszych gości i dlatego postanowiłyśmy w ten sposób nadać nowe życie przedmiotom, promować drugi obieg oraz zachęcić do wizyty w naszych progach. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w nasze działania do podjęcia ekologicznych kroków – mamy nadzieję, że niedzielna wymiana będzie pierwszą z licznych, kolejnych – zachęca Justyna Teodorczyk, dyrektorka Galerii Sztuki. Do akcji już przyłączyła się sąsiadująca z Galerią kwiaciarnia artystyczna Flowers Ctrl, z którą instytucja miała okazja podjąć współpracę przy projekcie „Naprzeciw sztuce” w ramach programu Bardzo Młoda Kultura. Florystki zapraszają na wymianę roślin, która równolegle (w godzinach 11:00 – 14:00) odbędzie się w ich siedzibie.

Spotkanie ma być okazją do rozmowy w otoczeniu sztuki współczesnej, nawiązania nowych znajomości przy filiżance kawy, przymierzenia rzeczy, a także zabrania ze sobą katalogów legnickich wystaw.

Galeryjny SWAP to przede wszystkim dobra zabawa, ale warto zapamiętać kilka reguł. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują zapisy pod adresem galeria@galeria.legnica.eu. Galeria Sztuki zapewni stoły do eksponowania rzeczy. Należy zadbać o estetykę ubrań i przedmiotów. W Galerii dostępny będzie także wspólny wieszak na ubrania do oddania – po zakończonym spotkaniu zostaną przekazane potrzebującym. Regulamin wydarzenia jest dostępny na stronie galeria.legnica.eu

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Baśń-o-pięknej-Parysadzie-i-o-ptaku-Bulbulezarze2-1200x600

Teatr Modrzejewskiej gra też dla najmłodszych widzów

Read More →