Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

“Ale Plama!” – zdziwią się klienci Leroy Merlin!

Przez   /   19/03/2018  /   No Comments

Od 14 marca w sklepie należącym do sieci Leroy Merlin można podziwiać prace wykonane przez grupę artystyczną „Ale Plama!”, która już od ponad dziesięciu lat spotyka się w Spółdzielczym Domu Kultury „Kopernik”, by pod kierunkiem artystki Jeleny Połujanowej rozwijać swoje umiejętności.

Jelena Połujanowa to absolwentka Irkuckiej Szkoły Sztuk Pięknych i uczestniczka wielu międzynarodowych wystaw, plenerów i spotkań artystycznych, która wzięła udział w prestiżowym projekcie Silesia Art Biennale 2016, mającym na celu stworzenie sieci komunikacji i wymiany artystycznej, a na co dzień instruktorka plastyki dla dzieci i dorosłych w SDK „Kopernik” i Akademii Avatara.

Grupę tworzą panie w różnym wieku, które połączyła miłość do malarstwa oraz chęć dzielenia się wiedzą i umiejętnościami, bo oprócz regularnych zajęć plastycznych, raz w miesiącu organizują cykl „Spotkania ze sztuką”, poświęcony historii sztuki i prowadzą warsztaty, na których zapoznają się z różnymi technikami plastycznymi. Szczególnie cenione są te, na których malowania akwarelami uczy pani Krystyna Cibiniak.

Artystki „Ale Plamy!” bardzo chętnie uczestniczą we wszelkiego rodzaju akcjach charytatywnych, wspierając m. in. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W swoim dorobku mają również wiele nagród i wyróżnień w konkursach o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.

Wystawa w Leroy Merlin to efekt poszukiwania nowej przestrzeni do prezentacji ich twórczości i okazja do pochwalenia się wykonanymi przez nie dziełami sztuki szerszej publiczności.

Do obejrzenia jest 38 prac wykonanych różnymi technikami przez 13 artystek.
Po zakończeniu wystawy obrazy będą prezentowane w sali plastycznej SDK „Kopernik”, gdzie można również spotkać się z ich autorkami.

Źródło: SDK “Kopernik” w Legnicy

FOT SDK “KOPERNIK” W LEGNICY

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 919 dni temu dnia 19/03/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 19, 2018 @ 3:37 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

4_Sba2HA

Najpiękniejsi na Dolnym Śląsku. Kim są, skąd są?

Read More →