UM odpady
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Aktywny Dolny Śląsk. Znamy wyniki głosowania

Przez   /   27/04/2018  /   No Comments

Zakończyło się głosowanie na projekty, które dotyczą pomysłów na zorganizowanie sportowo-turystycznego bądź kulturalnego wydarzenia w ramach trzeciej edycji budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. W efekcie wybrano 50 projektów, które będą realizowane od czerwca do końca 2018 roku.

O tym, które projekty będą finansowane, zdecydowali Dolnoślązacy. Mogli głosować na 151 przedsięwzięć z całego regionu. W sumie oddano niemal 40 tysięcy głosów, czyli 3 razy więcej niż w poprzedniej edycji konkursu! Zdaniem mieszkańców najciekawszym projektem tegorocznej edycji jest „Kulturalna Gmina Oborniki Śląskie”. Projekt z okręgu wrocławskiego otrzymał aż 1810 głosów. W regionie wałbrzyskim najbardziej popularnym był projekt „Rzuć okiem na teatr” z liczbą głosów – 973. Natomiast w okręgu legnickim pierwsze miejsce zajął „Bieg po Szczęśliwą Podkowę w Jakubowie. Mistrzostwa Dolnego Śląska Amatorów w biegu przełajowym na 10 km”. Zagłosowało na niego 850 osób. W okręgu jeleniogórskim zaś najwięcej – 533 głosów zdobył projekt „Soundsystem StreetFestival”, a w stolicy Dolnego Śląska – „Wrocław SmartMoto Challenge” (662 głosy).

Aktywny Dolny Śląsk to budżet obywatelski w wysokości 1 mln zł. Pieniądze te będą rozdzielane w 5 subregionach: jeleniogórskim, wałbrzyskim, legnickim, wrocławskim oraz we Wrocławiu. Na każdy z okręgów przeznaczono 200 tysięcy złotych, z czego na pojedynczy projekt do 20 tys. zł.

− Trzecia edycja budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk” cieszyła się jeszcze większą popularnością niż poprzednie. Wygrały ciekawe projekty, dzięki którym w naszym regionie odbędą się liczne imprezy sportowo-turystyczne oraz kulturalne. Jak widać po wynikach, dodatkowy budżet, który w tym roku dołożyliśmy, na wydarzenia kulturalne był bardzo potrzebny, bo właśnie one otrzymały najwięcej głosów– mówi Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa.

Realizacja zwycięskich projektów w całym regionie rozpocznie się czerwcu i potrwa do końca 2018 roku. Najpierw jednak w drodze konkursów wyłonieni zostaną organizatorzy tych przedsięwzięć. Listę zwycięskich projektów znajdziemy na stronie internetowej: aktywny.dolnyslask.pl.

Zwycięskie projekty sportowe z regionu legnickiego: 

1.  Bieg po Szczęśliwą Podkowę w Jakubowie. Mistrzostwa Dolnego Śląska Amatorów w biegu przełajowym na 10km. (850 głosów)

2. Zawody kolarstwa MTB Junior Wzgórza Dalkowskie 2018. Zawody indywidualne oraz szkółek kolarskich kategorii Junior w regionie Wzgórz Dalkowskich w powiecie polkowickim (666 głosów)

3. Dusty Sports Festival, V Rodzinny Moto-Piknik, Gaworzyce 2018 (319 głosów)

4. Kalistenika – trening stary jak świat (282 głosy)

5. Międzynarodowy kilkudniowy turniej piłkarski SELECT CCC realizowany na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin (249 głosów)

6. Siatkówka dla najmłodszych. Zdrowe dziecko – szczęśliwy rodzic. Cykl dwóch turniejów w siatkówkę w Legnicy (245 głosów)

Zwycięskie projekty kulturalne z regionu legnickiego:

1. Kulturalne Lato Filmowe w Parchowie – letnie kino plenerowe w Parchowie (507 głosów)

2. “Kyczeriada nad Kaczawą” (410 głosów)

3. Festiwal Dobrych Życzeń – Warsztaty Rzemiosła Ludowego w oparciu i tradycje świąt Bożego Narodzenia dla mieszkańców gminy Gaworzyce (332 głosy)

4. Festiwal Polskich Legend – koncerty gwiazd muzyki w Legnicy (277 głosów)

Źródło: UMWD, FOT. UMWD

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

cell-4480577_1920

Sąd wsadził stalkera na 10 miesięcy za kraty

Read More →