Tomek
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Aktywna Strefa Nordic Walking w Zagrodnie

Przez   /   12/07/2021  /   No Comments

Niewiele osób zdecydowało się na ośmiokilometrowy spacer z kijkami Nordic Walking wśród pięknych pól między Zagrodnem a Grodźcem. Pogoda w sobotę rano była niepewna, ale humory dopisywały. Siedmioosobową grupę poprowadziły Paulina Ruta i Kinga Smyczyńska z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. To pierwsze z cyklu wakacyjnych warsztatów przygotowanych przez stowarzyszenie Pozytywnie Nakręceni. 

- Nie po raz pierwszy jesteśmy w gminie Zagrodno i zachęcamy do chodzenia z kijkami Nordic Walking – mówi Paulina Ruta, założycielka i prezeska Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, największej w kraju organizacji promującej ten rodzaj aktywności. – Na pewno jeszcze nie raz mieszkańcy okolicznych miejscowości będą mieli okazję, aby do nas dołączyć.

Nordic Walking to forma aktywności fizycznej zalecana osobom w każdym wieku. Chodząc z kijkami można odciążyć kręgosłup i stawy, trenować  różne partie mięśn, eliminować stres, wyregulować ciśnienie krwi, poprawić samopoczucie, itd. Przed wyruszeniem na trasę Paulina Ruta przeprowadziła krótki instruktaż i rozgrzewkę.

Sobotni spacer to efekt współpracy PSNW ze stowarzyszenie Pozytywnie Nakręceni z Uniejowic. Pozytywnie Nakręceni powstali niedawno, ale dzięki dobrej energii i ciekawym pomysłom już o nich głośno w gminie. Zadebiutowali kwietniową akcją sprzątania Zagrodna, a na lato przygotowali cykl warsztatów dla dorosłych, dzici i młodzieży. Będzie można sprawdzić swe zdolności plastyczne przy sztalugach, zbudować domek dla owadów, poznać tajemniczą historię odnalezienia w jednym z okolicznych folwarków autografu “Pana Tadeusza” itd.

FOT. PAULINA RUTA, PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

b

Legnicka Akademia Filmowa – uczta dla miłośników filmu

Read More →