PWSZ_Legnica_Nabor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Akcja KGHM „Cudowni Rodzice”. Prezenty za dzieci

Przez   /   15/07/2021  /   No Comments

Inspirujemy i wspieramy – Głogów inauguruje program honorowania nowych obywateli miasta nawiązując do akcji KGHM Polska Miedź S.A. „Cudowni Rodzice”. Od początku 2020 roku miedziowy gigant przekazuje prezenty swoim pracownikom – świeżo upieczonym mamom i tatom. Do prezentów od głogowskiego urzędu dołączana będzie specjalna zawieszka z miedzi.

- Tak jak miedź jest skarbem Zagłębia Miedziowego, tak Dzieci są skarbem rodziców, rodzin i całej społeczności. Przyjście na świat Dziecka jest świętem i powodem do radości dla najbliższych, ale także otoczenia. Cieszymy się razem z Państwem – przekazuje w specjalnym liście, dołączanym do prezentów dla rodziców Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Akcja KGHM spodobała się władzom miasta Głogów. Od lipca rodzice każdego nowo narodzonego dziecka mieszkający w Głogowie otrzymają przy odbiorze aktu urodzenia prezent obejmujący „Album małego głogowianina” oraz miedzianą zawieszkę na srebrnym łańcuszku od KGHM, na której można np. wygrawerować imię dziecka. – KGHM promuje prorodzinne działania. Cieszymy się, że miasto Głogów podobnie jak my przez ten symboliczny gest w ważnym życiowym momencie docenia trud wychowawczy rodziców. Zapraszamy też inne samorządy z Zagłębia Miedziowego– powiedziała Lidia Marcinkowska – Bartkowiak, dyrektor naczelna ds. komunikacji w KGHM Polska Miedź S.A.

Od 2020 roku KGHM rozdał już blisko 600 prezentów pracownikom, którzy zostali rodzicami. Zestawy upominkowe dla Cudownej Mamy i Cudownego Taty zawierają m.in.: gratulacje od Zarządu KGHM, miedzianą zawieszkę, srebrny łańcuszek, kubek z miedzianym termicznym wkładem i książkę poświęconą wychowaniu dzieci.

KGHM może się pochwalić, że od początku tego roku „nasza miedziowa rodzina” powiększyła się o 99 chłopców (to tyle, co 9 pełnych składów drużyny piłki nożnej) oraz o 98 dziewczynek (to tyle, co 14 pełnych składów drużyny piłki ręcznej). Wśród nowo narodzonych dzieci pracowników spółki było 7 par bliźniąt.

Miedziowy gigant mocno angażuje się w działania społeczne i prorodzinne. Firma prowadzi m.in. kampanię „Miedź rodzinę” promującą rodzicielstwo zastępcze w Zagłębiu Miedziowym. W tym roku z okazji jubileuszu 60-lecia KGHM odbyło się kilka konkursów dla pracowników, w tym sportowy turniej o tytuł Miedzianej Rodziny. Do pracowników trafiły też poradniki na temat wychowania dzieci.

Źródło: KGHM Polska Miedź S.A.

FOT. KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Sędziowie z Dolnego Śląska stają po stronie TSUE

Read More →