AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Akademia Bramkarska Miedzi szuka talentów

Przez   /   08/09/2020  /   No Comments

Uruchomiona przed rokiem Akademia Bramkarska Miedzi Legnica skupia młodych golkiperów z całego regionu. Z oferty skorzystać może każdy bramkarz w wieku od 7 do 16 roku życia, chcący szkolić się pod okiem wykwalifikowanych trenerów pracujących w Miedzi. Bez względu na przynależność klubową.

- Dzięki treningom w Akademii Bramkarskiej Miedzi Legnica każdy golkiper ma możliwość szkolenia się pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Podczas naszych zajęć stawiamy na wszechstronny rozwój ruchowy dzieci, co również wpływa na zdrowie młodego człowieka. Stosując przy tym nauczanie podstawowych elementów techniki i taktyki gry bramkarza, możemy zaprezentować młodym adeptom bramkarskiego fachu jak wygląda specjalistyczny trening na tej pozycji. Co ważne, najbardziej wyróżniający się bramkarze mogą trafić do naszej akademii, aby rozpocząć przygodę z najlepszymi – zaznacza Mateusz Gwizd, koordynator Akademii Bramkarskiej Miedzi.

W trakcie zajęć Akademii Bramkarskiej Miedzi główny nacisk kładzie się na odpowiednie wykorzystanie najważniejszych umiejętności bramkarskich w warunkach meczowych. Praca odbywa się w małych grupach (max 8 zawodników na trenera). Młodzi golkiperzy pracują nad takimi elementami jak m.in. technika bramkarska, gra obiema nogami, sprawność ogólna (ćwiczenia gimnastyczne połączone z techniką bramkarską), koordynacja ruchowa (zadania koordynacyjne połączone z techniką bramkarską), taktyka (ustawienie w bramce w ataku i obronie, umiejętne skrócenie konta w bramce, komunikacja z zespołem, gra na linii, gra na przedpolu, obrona piłek sytuacyjnych), koncentracja na wydarzeniach boiskowych czy percepcja wzrokowa.

Szkolenie prowadzone przez klub wykracza poza Legnicę, obejmując cały region. Wspólnie z Kamiennogórską Akademią Piłkarską w Kamiennej Górze powołany został oddział Akademii Bramkarskiej Miedzi Legnica, w którym trenuje ponad trzydziestu młodych golkiperów w różnych kategoriach wiekowych. Dzięki temu młodzi adepci bramkarskiego fachu mają okazję uczestniczyć w profesjonalnych treningach bramkarskich, co w lokalnych klubach nie jest normą. To właśnie w Kamiennej Górze 27 września odbędzie się pierwszy turniej bramkarskiej bitwy dwójek, zawodów o puchar właściciela Miedzi Andrzeja Dadełło. W turnieju rywalizować będą bramkarze z roczników 2002-2010.

Na treningi w Akademii Bramkarskiej Miedzi zgłaszać się można bezpośrednio u szkoleniowców. Zachęcamy wszystkich chętnych do kontaktu.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ:

Mateusz Gwizd – mateusz.gwizd@miedzlegnica.eu

Mateusz Strachota – mateusz.strachota@miedzlegnica.eu

Rafał Fościak – rafal.fosciak@miedzlegnica.eu

Źródło: Miedź Legnica

FOT. MIEDŹ LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 708 dni temu dnia 08/09/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 8, 2020 @ 4:32 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

60c9dc06d2db4_o_original-1024x682

Miedź jedzie do Białegostoku. Po pierwsze zwycięstwo?

Read More →